Trutnov chce Košicím vrátit porážku

ČTK, SportPlus
8. 11. 2006 13:00
Trutnov - Basketbalistky Kary Trutnov se po roční odmlce vracejí do evropských klubových soutěží.
Porážka s Košicemi stála v předminulé sezoně Trutnov postup ze základní skupiny Euroligy.
Porážka s Košicemi stála v předminulé sezoně Trutnov postup ze základní skupiny Euroligy. | Foto: www.bktrutnov.cz

Ve čtvrtek na domácí palubovce vstoupí do Poháru FIBA soubojem s Košicemi. Trutnov má svému soupeři co oplácet. V sezoně 2004/5 se oba celky střetly v základní skupině Euroligy a jejich druhé utkání bylo přímým bojem o postup do osmifinále soutěže. Tehdy uspěly Košice.

V základní skupině Poháru FIBA Trutnov čeká i další tým, s kterým se utkal před dvěma lety - Dynamo Moskva. Dynamo a Košice hrály Evropskou ligu i loni a před letošním ročníkem neúspěšně žádaly o divokou kartu.

Čtvrtým účastníkem skupiny I je litevský vicemistr a momentálně vedoucí celek Baltické ligy Arvi Marijampole, který loni dokázal doma porazit o 18 bodů pozdější finalistky z francouzského klubu Aix-en-Provence.

Trutnov se přesto chce v silné skupině poprat o postup. "Všichni se moc těšíme. S Košicemi a Marijampole chceme bojovat o postup. Pokud dokážeme eliminovat výškovou převahu soupeřek, tak věřím, že to vyjde," prohlásil před zápasem trenér Martin Petrovický.

Do play off postoupí dva celky, šanci má ale i třetí. Z dvanácti skupin totiž zamíří do dalších bojů osm družstev s nejlepší bilancí na třetích místech. "Uvidíme v průběhu zápasů, zda máme na to hrát o postup. Já vím, že tým je připraven," tvrdí Petrovický.

"Dynamo Moskva je supertým, pro nás výborný k získání zkušeností. Košice mají velmi dobré zahraniční posily a zbytek družstva je páteří slovenské reprezentace. Marijampole má ve svém středu dvě litevské reprezentantky, které byly na MS v Brazílii, v čele se 196 cm vysokou oporou Razmaiteovou. Jsou to kvalitní týmy," uvedl trutnovský kouč.

V prvním zápase narazí Trutnov na Košice, které jsou mistrem Slovenska z posledních tří let. "Ale také je to soupeř, který předloni Trutnovu vystavil stop ze základní skupiny Euroligy. O to větší bude naše motivace," připomněl kouč.

"V každém případě vím, že pokud dokážeme eliminovat křídelní hráčku Mazzanteovou, která patří mezi nejlepší trojkařky WNBA, naše šance určitě stoupnou. Spoléhám na stoupající formu i na skvělou atmosféru, kterou dokážou vytvořit v každém zápase naši fanoušci," dodal Petrovický.

Zápas prvního kola základní skupiny I Trutnov - Košice se hraje ve čtvrtek od 18:00 v hale 3. ZŠ Komenského.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Lidé v říjnu utráceli více za oblečení, počítače, ale také za potraviny

Tržby obchodníků v říjnu zpomalily tempo meziročního růstu na 3,4 procenta ze zářijových revidovaných 7,1 procenta. Lidé utráceli více za oblečení, počítačovou techniku, ale také za potraviny. Naopak u čerpacích stanic se tržby za prodej pohonných hmot snížily o 0,3 procenta, šlo o druhý letošní pokles po květnu.

Tradičně nejrychleji rostl prodej zboží v e-shopech, tempo meziročního růstu ale zpomalilo ze zářijových 25,8 na 16,8 procenta. 

Letošní říjen měl o jeden pracovní den méně než loňský, po očištění o kalendářní vlivy byly tržby meziročně vyšší o 4,6 procenta. V meziměsíčním srovnání tržby stagnovaly.

Další zprávy