Triatlonistka Frintová si 4. místem zlepšila maximum

29. 3. 2015 10:37
Vendula Frintová si vytvořila nové osobní maximum. V Aucklandu vybojovala čtvrté místo.
Vendula Frintová
Vendula Frintová | Foto: Eduard Erben

Auckland - Triatlonistka Vendula Frintová vybojovala čtvrté místo na olympijských tratích v Aucklandu a v seriálu mistrovství světa si vytvořila nové osobní maximum. Od bronzové medaile jednatřicetiletou rodačku z Náchodu dělilo 25 sekund. Závod vyhrála úřadující šampionka Gwen Jorgensenová z USA.

Před Frintovou se po 1,5 km plavání, 40 km na kole a desítce běhu umístily ještě další Američanka Katie Zaferesová a domácí Novozélanďanka Andrea Hewittová. Dosavadním maximem české jedničky v závodu MS byla šestá příčka v Jokohamě v květnu 2013, do top ten se v elitním seriálu dostala počtvrté. V pořadí letošního šampionátu si Frintová polepšila na osmou pozici.

Frintové se na Novém Zélandu dařilo už před týdnem, neboť v závodu nižší kategorie Světového poháru v New Plymouthu získala bronz.

V Aucklandu dnes české barvy hájil také Jan Čelůstka, který se objevil v seriálu MS po delší době. Pětatřicátým místem skončil zhruba v polovině startovního pole. Vyhrál Brit Jonathan Brownlee před španělským obhájcem titulu Javierem Gómezem.

Závod mistrovství světa v triatlonu v Aucklandu:

Muži: 1. J. Brownlee (Brit.) 1:55:26, 2. Gómez (Šp.) -15, 3. Le Corre (Fr.) -26, 4. Alarza (Šp.) -1:22, 5. Bailie (Austr.) -1:27, 6. Schoeman (JAR) -1:37, ...35. Čelůstka (ČR) -6:26.

Průběžné pořadí MS (po 2 z 10 závodů): 1. J. Brownlee 1386 b., 2. Gómez 1282, 3. Alarza 1134, ...56. Švarc (ČR) 52.

Ženy: 1. Jorgensenová 2:09:04, 2. Zaferesová (obě USA) -1:38, 3. Hewittová (N. Zél.) -1:54, 4. Frintová (ČR) -2:19, 5. Pertererová (Rak.) -2:36, 6. Moffattová (Austr.) -2:39.

Průběžné pořadí MS (po 2 z 10 závodů): 1. Jorgensenová 1600, 2. Zafaresová 1480, 3. Hewittová 1271, ...8. Frintová 756.