Třetí etapu cyklistické Vysočiny vyhrál Dlouhý

ČTK
5. 8. 2006 13:19
Vojtěch Dlouhý vyhrál dnešní třetí etapu mezinárodního cyklistického závodu Vysočina.

Jezdec výběru České republiky porazil po 97,5 kilometrech ve spurtu Radka Bečku z PSK Whirlpool, na třetím místě se ztrátou minuty a 49 sekund přivedl do cíle hlavní peloton Tomáš Bucháček.

V čele celkové klasifikace je Petr Benčík z PSK Whirlpool. Dnes odpoledne je na programu čtvrtá etapa, časovka na 16 kilometrů se startem i cílem ve Žďáru nad Sázavou.

V deštivém počasí se peloton držel dlouho pohromadě, teprve v předposledním ze sedmi okruhů úspěšně zaútočili Dlouhý s Bečkou. Oba uprchlíci dobře spolupracovali a až do cíle si udrželi téměř dvouminutový náskok. Jejich akce však celkovým pořadím nijak nezamíchala.

Výsledky: 3. etapa (97,5 km): 1. Dlouhý (ČR) 2:28:59, 2. Bečka stejný čas, 3. Bucháček, 4. Kozubek (všichni PSK Whirlpool), 5. Boubal, 5. Stauff (oba Něm.), 7. Petr (Favorit Brno), 8. Kelliar (SR) všichni -1:49.
Průběžné pořadí: 1. Benčík (PSK Whirlpool) 9:28:15, 2. Kozubek -12, 3. Andrle -20, 4. Bucháček -33, 5. Kelliar -1:16, 6. Bečka -1:28, 7. König (junioři ČR) -2:38, 8. Schlüter (Něm.) -3:54.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Lukašenko vyřeší problém s migranty na polských hranicích do konce roku, slíbil

Bělorusko se do konce roku pokusí vyřešit problém s migranty na své západní hranici, slíbil běloruský vůdce Alexandr Lukašenko v rozhovoru, který zveřejnila ruská agentura RIA Novosti. Evropská unie obviňuje Lukašenkův autoritářský režim, že migrační krizi na vnější hranici EU vytvořil v odplatě za sankce, které unie uvalila na Minsk kvůli porušování lidských práv, potlačování opozice a zfalšování loňských prezidentských voleb. Lukašenko obvinění odmítá.

Polsko a částečně i Litva od léta čelí náporu tisíců migrantů, převážně z Blízkého východu, kteří se pokoušejí překročit hranice a dostat se dále do Evropské unie, cílem je často Německo. Migrační krize se vystupňovala na podzim, Varšava se rozhodla začít stavět na hranici s Běloruskem 5,5 metru vysokou zábranu. S Lukašenkem, jehož legitimitu EU odmítla po loňských volbách uznat, minulý měsíc dvakrát telefonicky hovořila končící německá kancléřka Angela Merkelová.

"Já jí (Merkelové) rovnou řekl, že se vynasnažím vyřešit tento problém do Nového roku, protože jej nepotřebujeme. Lidé (migranti) se potloukají po Minsku a Grodnu," uvedl podle ruské agentury Lukašenko.

Bělorusko podle něj požádá uprchlíky z Blízkého východu, kteří se v zemi nacházejí legálně s turistickými vízy, aby se vrátili zpět domů, protože "humanitární koridor" vedoucí do vytouženého Německa nebude. Dodal, že do Iráku se z Běloruska už vrátila více než tisícovka běženců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy