Bývalý kapitán a nahrávač národního týmu potvrdil serveru iDnes, že ho šéf svazu s touto nabídkou oslovil. Nástupce Slováka Igora Prieložného má svaz představit na úterní tiskové konferenci v Praze.
"Není tajemství, že jsem tu nabídku dostal, ale v tuto chvíli ve 14 hodin deset minut musím říct, že jsme si ještě neplácli. Ještě nejsme definitivně na všem domluveni, klíčové jednání nás teprve čeká," řekl Haník.
Pokud se funkce ujme, bude mít jen necelých sedm týdnů na přípravu týmu pro mistrovství světa v Japonsku.
Devětačtyřicetiletý Haník má za sebou úspěšné angažmá u reprezentace od března 2000 do podzimu 2001, pod jeho vedením český tým potvrdil čtvrtým místem na ME v Ostravě příslušnost k evropské špičce.
S týmem postoupil i na mistrovství světa, ale po neshodách s tehdejším místopředsedou a nynějším svazovým šéfem Antonínem Léblem u mužstva skončil. V současné době pracuje Haník pro svaz jako ústřední metodik.
U reprezentačního výběru volejbalistů se od rozdělení federace vystřídalo již devět trenérů. Pod Prieložného vedením Češi letos nezvládli kvalifikaci na ME, kde budou chybět poprvé od roku 1989.
Zda je Haník skutečně hlavním adeptem a kolik kandidátů Lébl oslovil, nechtěl prozradit. "Dnes k otázce trenéra nic neřeknu, to bychom zítra nemuseli svolávat tiskovou konferenci," řekl svazový předseda.