Toms zvítězil na Havaji, Čejka prošel cutem

Lukáš Braun
16. 1. 2006 14:51
HAVAJ - Již dvanácté vítězství v kariéře si Havaje odvezl David Toms. Alex Čejka na svém první turnaji v roce 2006 prošel cutem. Mezi muži se opět na USPGA Tour objevila Michelle Wie. Takový byl ve zkratce turnaj Sony Open. Právě Tomsův příběh a samozřejm

Možná si někteří z Vás ještě vzpomenout na loňský turnaj 84th Lumber Classic. Pro Davida Tomse to není příliš dobrá vzpomínka. Přímo ze hřiště ho odvezla sanitka po kolapsu jeho srdce.

Již o několik měsíců později zvítězil na Havaji. David Toms fantasticky zvládl finálová kola. V sobotu vyrovnal rekord hřiště když zahrál 61 ran. Do finálového kola vstupoval z první příčky společně z Chadem Campbllem. Nedělní kolo začal výborně. Na prvních třech jamkách zahrál dvě birdie a svým soupeřům výrazně odskočil. V průběhu kola si svůj náskok udržoval a nakonec vyhrál o 5 úderů.

Wie potřetí

Turnaje se již potřetí účastnila také Michelle Wie. Mladá golfistka z Havaje ve čtvrtek zahrála 79 ran a byla na předposledním místě startovního pole. Do scorekarty zapsala jedno birdie 4 bogie a 3 double-bogie.

V pátečním kole ovšem Wie opět předvedla jak nadějnou golfistkou je. Zahrála 68 ran a její součet za dvě kola byl 147 úderů. Ve scorekartě měla 7 birdie, ale bohužel i 5 bogie. Na cut nakonec stačil součet 143 ran.

Jen pro zajímavost 147 ran také zahráli např.: Sean O´Hair (nováček PGA Tour 2005), Jason Gore (hrač roku Natiowide Tour 2005), Graig Stadler, Frank Lickliter. O tři rány přitom porazila vítěze PGA Championship Shauna Michaela, takže nejspíš už je jen otázkou času, kdy se prosadí.

Turnaje se také účastnil David Duval. Ten se poslední roky trápí. V neděli ovšem dokázal, že golf ještě nezapomněl a zahrál 63 ran. Jeho nejlepší výsledek na jedno kolo za poslední tři roky. Umístil se na 31. místě.

Alex Čejka ve svém první startu v roce 2006 po kolech 76, 67, 68, 72 obsadil dělené 68. místo a odváží si prémii 11 tisíc dolarů.