To je Davyděnko. Nejvýše nasazený, ale vypadl v 2. kole

spo
13. 9. 2007 13:45
Ruský tenista válel na US Open, teď překvapil
Ruský tenista Nikolaj Davyděnko v zápase druhého kola turnaje v Sopotech proti Argentinci Arguellovi. Rus musel ve třetím setu kvůli zdravotním problémům vzdát. | Foto: Reuters

Peking - Ruský tenista Nikolaj Davyděnko nasazený jako číslo 1 překvapivě prohrál ve druhém kole tenisového turnaje v Pekingu s Chorvatem Marinem Čiličem 3:6, 4:6.

Davyděnko přitom na předcházejícím grandslamovém turnaji US Open v New Yorku prošel až do semifinále bez ztráty setu a tam prohrál až s budoucím vítězem Švýcarem Rogerem Federerem.

Ruský tenista, který letos požádal o rakouské občanství, je překvapivými porážkami proslulý.

Jen letos v červenci skončil dvakrát v úvodech turnajů. V chorvatském Umagu padl v prvním kole jako druhý nasazený (nestačil na Gillese Simona, s nímž prohrál 2:6, 6:2 a 3:6). V nizozemském Amersfoortu se překvapivě už v úvodním kole rozloučil jako nejvýše nasazený - s Francouzem Florentem Serrou vyhrál jen první set 6:4, další sady však pustil shodně 1:6.

Davyděnko je kontroverzní hráč pro pořadatele nejen kvůli překvapivým výpadkům - musel například zaplatit pokutu 10 tisíc dolarů za nevhodné komentáře vůči turnaji v Sydney. Řekl o něm, že je to "malý turnaj, který je každému jedno". Kvůli bolesti nohy pak v Sydney vypustil utkání druhého kola s Francouzem Paulem-Henrim Mathieuem. Za znevážení turnaje dostal od ATP pokutu.