Red Spo
4. 6. 2008 19:35
Federer - González 2:6, 6:2, 6:3, 6:4

Paříž - Ruské a srbské semifinále ženské dvouhry uvidí diváci na kurtech Rolanda Garrose. Po tom, co si již v úterý zajistily postup Ivanovičová a Jankovičová, podařilo se ve středu totéž Světlaně Kuzněcovové.

Čtvrtá nasazená si ve čtvrtfinále poradila s přemožitelkou Petry Kvitové, Kaiou Kanepiovou. Estonská tenistka stačila své zkušenější soupeřce jen v prvním setu, který ve prospěch Rusky rozhodla až jeho koncovka.

Ve druhé sadě už byl žebříčkový rozdíl obou tenistek patrnější, Kanepiové se nedařil první servis a z jejího druhého podání získávala body prakticky jen Kuzněcovová. Ta druhý set vyhrála za šestatřicet minut snadno 6:2 a po zásluze se radovala z postupu.

V semifinále ji čeká krajanka Dinara Safinová, která přehrála další Rusku Jelenu Dementěvovou. Přestože nasazená sedmička za stavu 5:2 ve druhém setu podávala na vítězství a vypracovala si i mečbol, utkání do vítězného konce dotáhnout nezvládla.

Další z precizních úderů Rogera Federera.
Další z precizních úderů Rogera Federera. | Foto: Reuters

Safinová stav vyrovnala, druhou sadu nakonec získala ve zkrácené hře, a v rozhodujícím setu už jednoznačně dominovala.

Semifinále si v mužském pavouku zajistil také Roger Federer. Světovovému hráči číslo jedna sice Chilan Fernando González sebral první set, když celkem třikrát prorazil Švýcarovo podání, ale pak už na kurtu Suzanne Lenglenové dominovala turnajová jednička.

Federer nasázel svému soupeři jedenáct es a svůj servis už ani jednou neztratil. Naopak sám Jihoameričanovi sebral podání v každé sadě alespoň jednou a za dvě hodiny postoupil do svého čtvrtého semifinále na French Open v řadě.

V něm se utká s domácím Gaelem Monfilsem, překvapením turnaje, který si poradil se Španělem Davidem Ferrerem, na něhož o kolo dříve nestačil poslední český zástupce v mužské dvouhře Radek Štěpánek.