Tenis: Nicole Vaidišová ve čtvrtfinále on-line

Sledujte živě souboj Nicole Vaidišové ve čtvrtfinále Roland Garros.
Nicole Vaidišová se soustředí na return, který vrátila Rakušance Samanthě Stosurové na Roland Garros. | Foto: Reuters

Minuta po minutě

Děkujeme za pozornost. On-line přenos skončil.

3:6, 5:7 Česká tenistka Nicole Vaidišová končí na grandslamovém turnaji v Paříži ve čtvrtfinále, když nestačila na Jelenu Jankovičovou. Zápas, který trval 85 minut, byl pohledný a na konci druhého setu byl k vidění světový tenis.

5:7 Jankovičová nakonec se štěstím uhrála i druhý set, když ho vyhrála 7:5. Největší rozdíl mezi tenistkami byl u nevynucených chyb, kterých měla Vaidišová mnohem více.

5:7 Jankovičová vyhrála i druhý set.

shoda Další shoda, i třetí mečbol Vaidišová odvrátila.

shoda Jankovičová kazí, Vaidišová vyrovnáná na shodu.

30:40 Česká tenistka stále bojuje, po dlouhé výměně snižuje na 30:40.

40:15 Dva mečboly pro Jankovičovou.

30:15 Jankovičová je opět dva míčky od vítězství.

15:15 15:15-dvojchyba.

0:15 Vaidišová zaváhala, po dlouhé výměně zakončila míček do autu, když byla Jankovičová na druhé straně kurtu.

5:6 Vaidišová musí opět doufat, že se jí podaří Jankovičové prolomit podání.

5:6 Vaidišová ztratila podání, po dobrém servisu totiž následoval výborný return od Jankovičové, který Vaidišová zahrála nepřesně mimo vymezené území.

5:5 30:30. Opět chybovaly obě tenistky, nejdřívě Vaidišová zahrála míč do sítě. Poté Jankovičová dlouhou výměnu nezvládla a zahrála balon daleko do autu.

5:5 Vaidišová podává, stav je 15:15.

5:5 Konečně brejk! Vaidišová srovnala na 5:5.

Výhoda V. Ani to českou tenistku nezlomilo a vytvořilasi další brejkbol!

shoda Obrovská škoda, dlouhá výměna vyvrcholila míčkem na pásce, který skončil pro Vaidišovou bohužel v autu.

Výhoda V. Další brejkbol pro Vaidišovou, chybují obě tenistky.

shoda Tentokráte zatlačila srbská hráčka Vaidišovou do defenzivy a ta opět zahrála míček do autu.

Výhoda V. Vaidišová má výhodu.

shoda Riskantní úder od Vaidišové konečně zůstal v kurtu, shoda.

30:40 Jankovičová vede 40:30 a podává na vítězství.

30:30 Těsný aut od Jankovičové, stav je 30:30.

15:30 Jankovičová je dva míčky od vítězství, Vaidišová opět chybovala.

15:0 Dlouhou výměnu, jíž narušili diváci, pro sebe získala Vaidišová.

4:5 Jankovičová podává na vítězství.

4:5 Šance Vaidišové ještě žijí. I přesto, že jí v úterním zápase nevychází první podání, už zaznamenala šest es a snižuje na 4:5.

3:5 Ani nyní se Vaidišové nepovedlo získat podání srbské tenistky.

3:4 Česká tenistka musí doufat, že se jí konečně podaří prolomit Jankovičové podání. Není o tolik horší, ale riskantní údery jí zatím nevycházejí podle představ.

3:4 Vaidišová odpovídá čistou hrou, v níž nedala Jankovičové šanci.

2:4 Chyba Jankovičové, která chtěla zřejmě ukázat, že také dokáže zariskovat. Díky tomu si Vaidišová vytvořila druhý brejkbol v zápase! A hned následně třetí, ani ten však neproměnila, což řádně v češtině okomentovala. Bohužel pro českou tenistku, Jankovičová si podání udržela.

2:3 Vaidišová je i ve druhém setu rozhozená obrannou hrou Jankovičové a její chyby zatím neumožňují obrat v zápase.

2:3 Podle televizních záznamů udělala Vaidišová už 25 nevynucených chyb, Jankovičová si v páté hře vytvořila brejkbol, který ji dovolila česká tenistka proměnit.

2:2 Znovu chyba a hodně zbytečná od Vaidišové, forhend zahrála do autu a Jankovičové poté srovnala na 2:2.

shoda Jankovičové servis dělá české tenistce problémy. Vaidišová s úsměvem hodila raketou, když Jankovičové nahrála smečí na prohoz. Diváci poté v další výměně vypískali snahu Jankovičovou, která požadovala aut a americký rozhodčí ji musel uklidňovat. Také díky tomu srovnala Vaidišová na shodu.

2:1 Další vítězný úder, kterému tleskalo zaplněné hlediště kurtu Suzanne Lenglenové. Jankovičová se bránila hodně dlouho, ale Vaidišová má při delších výměnách navrch. Vede 2:1.

1:1 Místo shody trefila Vaidišová opět síť, Jankovičová vyrovnala na 1:1.Ve vítězných úderech je na tom lépe Vaidišová, mnohem více má však také nevynucených chyb.

1:0 Výborný začátek druhé sady! Vaidišová nedala srbské hráčce šanci, měla navrch a čistou hrou se dostala do vedení 1:0.

3:6 Po vyrovnaném začátku utkání Jankovičová začala spoléhat na trpělivou hru, naopak Vaidišová často riskovala a její údery mířily do pásky nebo za čáru. Také proto získala srbská tenistka první set po 33 minutách.

3:6 V deváté hře měla jasně navrch Jankovičová a další čistou hrou si zajistila výhru v prvním setu.

3:5 Vaidišové přestalo vycházet podání, její obvyklá zbraň. Jako bychom to zakřikli, po třech špatných servisech se ale dvakrát trefila dvakrát do esa! Stav je 3:5.

2:5 Jake Garner, americký rozhodčí, byl poprvé kontrolovat míček z rakety Jankovičové. Ta se dvakrát trefila do podání, uspěla i díky esu a vede 5:2. Dvě hry za sebou nedala Vaidišová ani míček.

2:4 Za stavu 0-30 při svém podání se Vaidišová rozhodla změnit raketu. Ale příliš jí to nepomohlo, Jankovičová se dostala do vedení 40-0 a proměnila hned první brejkbol.

2:3 Jankovičová si své podání udržela, ale jen díky chybě Vaidišové, která nepříliš náročný forhend zahrála jen do pásky.

Shoda Výborné podání Jankovičové zahrála Vaidišová dvakrát do autu, přičemž se na sebe hodně zlobila. Jako by jí to pomohlo, a vytvořila si vůbec první brejkbol v zápase! Jenže Jankovičová hodně se štěstím poslala míček na čáru, který Vaidišová nedoběhla.

2:2 Vaidišová z 0-30 srovnala na 30-30. Poté se poprvé dostala na útok k síti a vytvořila si důležité vedení 40-30. Následně zahrála Jankovičová míček do sítě a stav je 2:2.

1:2 Jankovičová vede 2:1. Zatím si však o něco lépe vede česká tenistka, která v nervózním začátku méně chybuje.

1:1 Nicole Vaidišová srovnala krok na 1:1. Obě tenistky zatím podávají bez problémů a mají na svém kontě po jednom esu.

0:1

Vaidišová - Jankovičová 0:1. Jankovičová se brzo ujala vedení 40-0, Vaidišová hned snížila na shodu. Srbská hráčka se však výborným servisem dostala do vedení.

Zápas začal Čtvrtfinále mezi čtvrtou nasazenou Srbkou Jankovičovou a šestou nasazenou Vaidišovou bylo zahájeno. Jako první podává Jelena Jankovičová.

Tenistky jsou na kurtu Obě hráčky už jsou na kurtu a začínají se připravovat na čtvrtfinále, které by mělo každou chvíli začít.

Podle předpovědi počasí má být dnes nad Paříží polojasno, nejvyšší teploty 24°C.

Úterní program na Roland Garros právě začal. O postup začali od 11 hodin bojovat junioři a juniorky včetně českého zástupce Romana Jebavého, jenž se utká s Mexičanem Ramirezem.

Vaidišovou čeká výzva, favorizovaná Srbka - čtěte ZDE

V české jízdě pokračuje Vaidišová, Šafářová dohrála - čtěte ZDE

Vaidišová přesvědčivě postoupila do osmifinále - čtěte ZDE

Zápas čtvrtfinále dvouhry žen na Roland Garros mezi Nicole Vaidišovou a Jelenou Jankovičovou ze Srbska začíná v úterý ve 12:00 na pařížském kurtu Suzanne Lenglenové.