Super Bowl bude soubojem quarterbacků dvou generací. Utkají se také o vítěznou pusu

Super Bowl bude soubojem quarterbacků dvou generací. Utkají se také o vítěznou pusu
V největší sportovní událost Spojených států se na stadionu v Tampě postaví proti sobě  dvě největší hvězdy tohoto sportu. Brady se pyšní tím, že je nejúspěšnějším hráčem historie NFL, Mahomes je po loňském triumfu Chiefs zase nejlépe placeným hráčem ligy.
Jedna z nejlépe placených supermodelek historie se i ve čtyřiceti letech udržuje ve skvělé kondici.
Brittany nemá daleko ani k aktivnímu sportu, na vysoké škola jí učaroval "evropský" fotbal. Pak dokonce odešla hrát profesionálně na Island.
A vzhledem k současné celosvětové situaci s pandemií a omezenou možností sledovat zápas na stadionu či v jeho okolí se očekává, že by mohl padnout rekord ve sledovanosti.
Foto: Reuters
Sport Sport
7. 2. 2021 9:00
55. Super Bowl se ponese ve znamení souboje dvou nejlepších rozehrávačů NFL dneška. Obhájce vítězství Kansas City Chiefs se může spolehnout na služby quarterbacka Patricka Mahomese, jehož ze stejné pozice vyzve veterán Tom Brady z Tampy Bay Buccaneers. Oba navíc za vítězství čeká odměna od jejich vyvolené krásky.
 

Právě se děje

před 29 minutami

Seemanová postoupila na kraulařské padesátce v českém rekordu do semifinále ME

Barbora Seemanová překonala v rozplavbách na mistrovství Evropy v Budapešti na kraulařské padesátce vlastní český rekord a časem 24,93 postoupila do večerního semifinále. Blízko semifinále byl také Jan Čejka, jenž zůstal na 50 m znak první pod čarou.

Jednadvacetiletá olympionička Seemanová na nejkratší trati vylepšila rekordní čas 25,06, který zaplavala při triumfu na juniorském ME v Netanje v červenci 2017. V rozplavbách byla dvanáctá, v redukovaném pořadí bez třetí nizozemské zástupkyně jde dál jako jedenáctá. Druhá česká reprezentantka, předchozí rekordmanka Anna Kolářová, zaplavala 26. čas.

Těsně uniklo semifinále dvacetiletému znakaři Janu Čejkovi ve sprintu na 50 metrů. Předloňský juniorský mistr Evropy na této trati zaplaval v rozplavbách čas 25,29, kterým společně s dvěma soupeři zaostal o setinu sekundy za dvěma závodníky na patnácté příčce. Tomáš Franta obsadil 21. místo.

Ostatní čeští reprezentanti měli v úvodní den bazénových disciplín v Budapešti k postupu už dál. Barbora Janíčková zaplavala na 100 m motýlek pětadvacátý čas, trio Ondřej Gemov, olympionik Jan Micka a Jakub Štemberk skončilo na 400 m volný způsob ve čtvrté desítce, Matěj Zábojník a Filip Chrápavý byli na prsařské stovce 41. a 42.

Další zprávy