Strýcová s Benešovou získaly jubilejní deblový titul

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
29. 4. 2012 20:23
Česká dvojice ovládla antukový turnaj ve Stuttgartu
Foto: Reuters

Stuttgart - Český pár Iveta Benešová - Barbora Záhlavová-Strýcová v neděli získal desáté společné turnajové vítězství na okruhu WTA v kariéře. 

Jubilejní triumf si české tenistky připsaly na antuce ve Stuttgartu, kde ve finále porazily domácí dvojici Julia Görgesová - Anna-Lena Grönefeldová 6:4 a 7:5.

Titul v singlu získala Ruska Maria Šarapovová. Přemožitelka Petry Kvitové ve finále uštědřila teprve druhou porážku v sezoně světové jedničce Viktorii Azarenkové, kterou porazila jednoznačně 6:1 a 6:4.

Čtěte také:

Kvitová si finále nezahraje. Vyřadila ji Šarapovová
Cetkovská získala v Maroku druhý titul ve čtyřhře

Dohrány dnes byly také mužské trunaje v Bukurešti a Barceloně. V rumunské metropoli se již potřetí z vítězství radoval Francouz Gaël Simon, jenž dnes porazil Fabia Fogniniho 6:4 a 6:3.

V Katalánsku zase získal svůj druhý turnajový triumf v sezoně Španěl Rafael Nadal, jemuž ve dvou vyrovnaných setech nestačil jeho krajan David Ferrer.

Tenisový turnaj žen ve Stuttgartu (antuka, dotace 740.000 dolarů):

Dvouhra - finále:

Šarapovová (2-Rus.) - Azarenková (1-Běl.) 6:1, 6:4.

Čtyřhra - finále:

Benešová, Záhlavová-Strýcová (5-ČR) - Görgesová, Grönefeldová (Něm.) 6:4, 7:5.

Tenisový turnaj mužů v Bukurešti (antuka, dotace 450.000 eur):

Dvouhra - finále:

Simon (1-Fr.) - Fognini (It.) 6:4, 6:3.

Tenisový turnaj mužů v Barceloně (antuka, dotace 2,072.500 eur):

Dvouhra - finále:

Nadal (1-Šp.) - Ferrer (3-Šp.) 7:6 (7:1), 7:5.

Čtyřhra - finále:

Fyrstenberg, Matkowski (4-Pol.) - Granollers, M. López (Šp.) 2:6, 7:6 (9:7), 10:8.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

WADA opět suspendovala moskevskou antidopingovou laboratoř

Světová antidopingová agentura WADA odebrala moskevské laboratoři oprávnění, které jí umožňovalo provádět analýzy krevních vzorků pro biologické pasy sportovců. K předběžnému opatření organizace sáhla měsíc a půl poté, co Rusko potrestala čtyřletým zákazem účasti na vrcholných sportovních akcích kvůli manipulaci s daty z moskevské laboratoře.

Zařízení v ruské metropoli bylo suspendováno už v roce 2015, kdy se poprvé objevilo podezření z krytí dopingu domácích sportovců. Oprávnění provádět analýzy krevních vzorků Moskva získala částečně zpět v roce 2016. Nyní může laboratoř dokončit prověrku vzorků, které už obdržela, nové ale musí být poslány do jiných zařízení.

WADA 9. prosince rozhodla, že příští čtyři roky nesmí Rusko na olympijských a paralympijských hrách ani světových šampionátech vystupovat pod svou vlajkou a se svou hymnou. Na vrcholných akcích včetně OH 2020 v Tokiu a ZOH 2022 v Pekingu by se mohli jako neutrální sportovci představit jen ti závodníci, kteří prokazatelně nemají se systematickým dopingem v zemi nic společného. Rusko se proti trestu odvolalo k mezinárodní arbitráži CAS.

před 3 hodinami

Koulař Staněk předvedl v Nehvizdech světový výkon roku

Koulař Tomáš Staněk se po halovém mítinku Hvězdy v Nehvizdech ujal vedení v letošních světových tabulkách výkonem 21,23 metru. Český rekordman se za hranici 21 metrů dostal třikrát z pěti zdařených pokusů, jeho nejslabší vrh měřil 20,57, čímž hned v první sérii předčil své sezonní maximum ze sobotního zahajovacího startu v Jablonci nad Nisou (20,06).

Staněk jako druhý koulař v začínající sezoně překonal 21 metrů, tabulky dosud vedl Srb Asmir Kolašinac výkonem 21,06. I další dva Staňkovy pokusy by na Kolašinace stačily. Už ve druhé sérii předvedl rekord mítinku 21,09, v páté se zlepšil na 21,22. Nejdelším pokusem soutěž zakončil, druhé místo obsadil Polák Jakub Szyszkowski výkonem 20,31.

Staněk přesto nebyl úplně nadšený. "Všechny pokusy byly v konci takový, že jsem vystrčil zadek a sklonil hlavu, takže nenabraly ten správnej kopec. A to dělá trošku tu stopu dolů, škoda, ale série výborná," řekl přece jen spokojený Staněk ve videopřenosu z mítinku. "V Jablonci jsem byl dost opatrnej, protože jsme lehce změnili techniku a furt se na tom pracuje. Ale konečně je tam energie, jak se nebojím a pustím to tam, a na tomhle se dá stavět," dodal svěřenec Petra Stehlíka.

Další zprávy