Sport Sport, ČTK, Red Spo
11. 1. 2009 11:03
Štěpánek - Verdasco 3:6, 6:3, 6:4
Radek Štěpánek s vítěznou trofejí turnaje v Brisbane.
Radek Štěpánek s vítěznou trofejí turnaje v Brisbane. | Foto: Jiří Šidliák, Reuters

Brisbane - Český tenista Radek Štěpánek vstoupil do nové sezony třetím turnajovým titulem v kariéře. Ve finále v Brisbane porazil Španěla Fernanda Verdaska 3:6, 6:3 a 6:4.

Třicetiletý český hráč dosud na okruhu ATP triumfoval v roce 2006 v Rotterdamu a předloni v Los Angeles.

Španělský daviscupový hrdina Verdasco, třetí nasazený hráč australského turnaje na tvrdém povrchu a světová patnáctka, si přitom v závěrečném setu vypracoval pět brejkbolů, využít však dokázal jen jeden.

Naopak Štěpánek proměnil obě své šance na prolomení soupeřova podání, které se mu naskytly, a po dvou hodinách a 17 minutách hry se mohl radovat z vítězství. Pětadvacetiletého madridského rodáka tak zdolal i ve třetím vzájemném duelu.

"Nesmírně mě potěšilo, jak jsem tenhle týden hrál. Pokaždé jsem bojoval až do posledního míče," řekl Štěpánek novinářům po finálovém duelu.

Přitom stejně jako ve čtvrtfinále a v semifinále musel Štěpánek po prvním prohraném setu dotahovat ztrátu a navíc se vyrovnat i s nízkou úspěšností prvního servisu. Nakonec ale osmému nasazenému hráči prémie 77.200 dolarů (více než 1,5 milionu korun) pro vítěze turnaje neunikla.

Po proměněném mečbolu pak český tenista nadchl 5500 diváků ve vyprodaném hledišti svými tradičními prvky breakdance.