5. 5. 2008 15:51
Štěpánek - Nieminen 6:3, 3:6, 6:3
Radek Štěpánek
Radek Štěpánek | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Český tenista Radek Štěpánek postoupil do druhého kola turnaje Masters v Římě, když porazil Fina Jarkka Nieminena po třísetové bitvě 6:3, 3:6 a 6:3. Na turnaji v Berlíně se dařilo také Lucii Šafářové.

Karvinský rodák si tak spravil chuť po vyřazení v prvním kole na předchozím podniku Masters v Monte Carlu.

S rodákem z finského Masku tak po pondělním vítězství srovnal vzájemnou bilanci na 2:2. V posledním vzájemném měření sil jej před dvěma lety na antuce v Římě rovněž porazil.

Nyní čeká na sedmadvacátého tenistu světa na podniku  s dotací 2,270 000 eur pátý nasazený Španěl David Ferrer, jenž měl v úvodním kole volný los.

Se světovou pětkou a finalistou turnaje v Barceloně z minulého týdne se devětadvacetiletý svěřenec Tomáše Krupy utkal již třikrát a jen jedinkrát dokázal zvítězit. Na antuce se však oba hráči střetnou vůbec poprvé.

Šafářová narazí na Bartoliovou

Na prestižním turnaji v Berlíně dotovaném částkou 1 340 000 eur se v pondělí dařilo i fedcupové reprezentantce Lucii Šafářové. Svěřenkyně kouče Davida Kotyzy, jíž se v sezoně zatím příliš nedaří, porazila v prvním kole Francouzku Virginii Razzanovou 6:4, 7:5.

Přítelkyně Tomáše Berdycha nasázela v utkání devět es a za hodinu a půl žebříčkově o čtrnáct míst lépe postavenou soupeřku porazila.

Na brněnskou rodačku nyní čeká souboj s loňskou wimbledonskou finalistkou Marion Bartoliovou, která měla coby nasazená osmička volný los.

Jediné vzájemné utkání obou tenistek vyhrála loni na US Open francouzká hráčka.