Štěpánek nasázel Nalbandianovi kanára. Přesto prohrál

18. 3. 2008 21:29
Štěpánek - Nalbandian 6:7, 6:0, 6:7
Radek Štěpánek
Radek Štěpánek | Foto: Ondřej Besperát

Indian Wells - Ani jeden český tenista už nefiguruje ve dvouhře na prestižním turnaji v kalifornském Indian Wells. Ve třetím kole se rozloučil se soutěží poslední zástupce Radek Štěpánek, jenž v úterý nestačil na Davida Nalbandiana z Argentiny.

Štěpánek se brzo ujal vedení 3:0 a vše vypadalo dobře. Jenže po třiceti minutách se rodák z Karviné za stavu 5:3 dopustil v klíčové chvíli dvojchyby, čímž nabídl sedmému tenistovi světa jeden brejkbol.

Argentinec ho proměnil a rázem byl zpět ve hře. V další hře vyrovnal na 5:5 a najednou to byl Nalbandian, kdo určoval tempo zápasu. Štěpánek měl potom co dělat, aby odvrátil další dvě hrozby ztráty podání.

Přesto nakonec dokázal sadu dovést do tie-breaku. Ve zkrácené hře se však potvrdilo zlepšení lépe nasazeného hráče. Česká dvojka nestíhala, uhrála jediný bod a prohrála 1:7.

Druhý set začal podobně jako ten první. Znovu to byl úspěšný daviscupový reprezentant, jenž se dostal do vedení. Dokonce třikrát za sebou prolomil soupeřův servis.

Vzhledem k tomu, že při svém podání byl úspěšný, nadělil Nalbandianovi nepopulárního "kanára". Skóre 6:0 zakončil čistou hrou a esem. Bylo vyrovnáno a o vítězi musela rozhodnout třetí sada.

Čtěte více: Roddick exceloval u novinářů, pak lámal rakety

Ta byla naopak hodně vyrovnaná. Až do pátého gamu se čekalo na brejkbol, který si vytvořil český tenista. První neproměnil, druhý však ano a rázem vedl 3:2.

Radek Štěpánek si náskok opět nepohlídal. Za stavu 5:4 podával na vítězství, ale znovu se mu nepovedlo nadějně rozehraný vývoj dovést do vítězného konce. Na řadu přišel tie-break, jenž znovu, i když těsně, vyhrál David Nalbandian.

Ten se v osmifinále utká s lepším z dvojice Juan Carlos Ferrero - Mario Ančič.