11. 8. 2007 20:29
Radek Štěpánek na turnaji v Montrealu podlehl Federerovi
Radek Štěpánek se do finále v Montrealu neprobojoval.
Radek Štěpánek se do finále v Montrealu neprobojoval. | Foto: Reuters

Montreal - Český tenista Radek Štěpánek ukončil své působení na turnaji v Montrealu.

V semifinále kanadského turnaje s dotací 2 450 000 dolarů podlehl 7:6 6:2 světové jedničce Rogeru Federerovi, který bude v neděli obhajovat turnajové vítězství z loňského roku.

60. hráč žebříčku ATP tak nenavázal na svůj čvrtfinálový výkon, kdy  vyřadil pátého tenistu světa, Rusa Nikolaje Davyděnka (6:4, 7:5).

Dále čtěte:

Český tenista proti nasazenému prvnímu hráči bojoval, zvlášť první set byl velmi vyrovnaný. Oba tenisté si drželi podání, oba odvrátili tři brejkboly a jednoznačný nebyl ani tie-break.

Šestadvacetiletý Federer se sice ujal vedení 6:3, nevyužil však ani jeden ze tří setbolů. Za stavu 6:6 ale opět získal výhodu a tentokrát už set zakončil.

Bohužel tiebreak hodinu hrané první sady se také ukázal jako rozhodující faktor pro vývoj zbytku zápasu. Štěpánek se ze smolně prohraného prvního setu nedokázal včas vzpamatovat a světová jednička neměla poté slitování.

Druhý set vyzněl jasně 6:2 pro favorita utkání a český tenista v něm nenašel jedinou protizbraň na strojově přesnou hru soupeře.

Radek Štěpánek se určitě posune ze 60. místa výše a jeho skvělá forma je příslibem před blížícím se US Open.

Ve finále se Roger Federee střetne Rafaelem Nadalem nebo Novakem Djokovičem. Pokud dojde k utkání se španělským mladíkem, zopakují si oba tenisté finále wimbledonského turnaje, kde po pětisetové bitvě zvítězil švýcarský tenista.

Rozchod s Hingisovou

Očekávaná tenisová svatba mezi Radkem Štěpánkem a Martinou Hingisovou se neuskuteční.

Radek Štěpánek a Martina Hingisová - pár je již minulostí.
Radek Štěpánek a Martina Hingisová - pár je již minulostí. | Foto: Reuters

Osmadvacetiletý český hráč totiž oznámil, že jeho vztah s bývalou světovou jedničkou po zhruba roce a půl skončil.

Štěpánek zveřejnil zprávu o rozchodu prostřednictvím mluvčího profesionální organizace ATP.

"Radek mě požádal, abych oznámil, že se on a Martina Hingisová rozešli. Zůstanou dobrými přáteli," řekl mluvčí agentuře Reuters na turnaji v Montrealu, kde dnes Štěpánek prohrál v semifinále s Rogerem Federerem.

Český tenista tak potvrdil spekulace, které se ohledně jeho vztahu v posledních týdnech vyrojily. Až dosud však informace o rozchodu se Švýcarkou česko-slovenského původu, s níž se loni v zimě zasnoubil a požádal ji o ruku, popíral.