Soukalová jede na vysněnou dovolenou. Kam? To netuší

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
27. 3. 2015 16:47
Biatlonistka Gabriela Soukalová se těší na dovolenou, sama ale neví, co na ni přítel přichystal.
Kam Petr Koukal odveze Gabrielu Soukalovou na dovolenou? Sama neví.
Kam Petr Koukal odveze Gabrielu Soukalovou na dovolenou? Sama neví. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Taková fronta na kosmetiku v pražském obchodním domě Palladium možná ještě nebyla. Davy lidí si ale v pátek odpoledne místo líčidel odnášely podpis české biatlonistky Gabriely Soukalové, která si tu po ukončení sezony plnila povinnosti pro sponzory.

Kromě autogramiády si našla čas i pro novináře. "Někdy už člověk má pocit, že toho je opravdu moc, ale myslím, že letos to mám podchycené lépe než loni po olympiádě," přiznala v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

Není vám trochu líto, že sezona skončila, když jste z posledních závodů vozila jednu medaili za druhou?
To ne. Byla jsem spíš ráda, že už to končí, byla to taková hezká tečka. Určitě bych to nijak neprodlužovala, protože to byla má nejnáročnější sezona, kterou jsem kdy v životě absolvovala. Ten vydařený konec mi po špatném začátku dal naději do dalších sezon. Teď vidím, že se do toho dá dostat a ty výsledky jsou možné.

Překvapilo vás, jak se pro vás nakonec sezona vyvinula a máte i dvě medaile z mistrovství světa?
Ani ne. Já jsem věděla, že když nemám formu na začátku sezony, bude pro mě prioritou mistrovství světa, na které jsem se snažila co nejvíc připravit, a podařilo se mi to. Splnila jsem cíl a je to takové zadostiučinění za tu trpělivost na začátku sezony, kdy to moc nešlo.

Celý tým hlásil, že tohle bude poolympijská odpočinková sezona a nakonec přišly další úspěchy a polepšení si v hodnocení národů. Ani to vás nepřekvapilo?
Co se týče týmu a například štafet určitě ano, byla to super sezona, v individuálních závodech to zase úplně nejlepší nebylo, ale když to vezmu u sebe, být opět do šestky ve Světovém poháru je super. Kdo by to byl před časem řekl, že se budu držet v první desítce takovou dobu.

Loni jste si přivezla medaile z olympiády, malý křišťálový glóbus ze Světového poháru, letos cenné kovy z MS. Co bude dál?
Tak zatím tam mám samá stříbra, ať už z olympiády nebo mistrovství světa, když tedy nepočítám tu z vítězství v mixu, ale další metou určitě budou ještě nějaká ta individuální zlata.

Který letošní zážitek vás bude nejvíce hřát, až si budete užívat dovolené?
Největším zážitkem určitě bylo vítězství v mix štafetě na mistrovství světa a i to mé druhé místo. Přeci jen to byl vrchol sezony a nám se povedl skvěle.

A teď už před sebou máte jen odpočinek a nějakou slunnou dovolenou?
Hrozně bych si to přála, ale vlastně vám nemůžu ani říct, kam pojedu, protože přítel (badmintonista Petr Koukal, pozn. red.) to pro mě má jako překvapení. Sama netuším.

Dnes jsme se potkali na sponzorské akci, kde na vás půl hodiny před začátkem autogramiády čeká pořádně dlouhá fronta. Není už té pozornosti na vás příliš?
Někdy už člověk má pocit, že toho je na něj moc, ale já jsem ráda, že mám oporu nejen v přítelovi, ale i manažerovi, v celém realizačním týmu, který mi pomáhá, aby toho nebylo tolik a pořád jsem měla čas na odpočinek a regeneraci. Myslím, že letos to mám ještě lépe podchycené, než tomu bylo loni po olympiádě.

 

Právě se děje

Další zprávy