Snowboardista Novotný vyhrál závod SP

ČTK, SportPlus
17. 3. 2006 11:22
Furano - Snowboardista Michal Novotný zvítězil jako první český reprezentant v historii v závodě Světového poháru. Účastník olympiády v Turíně triumfoval ve snowboardcrossu v japonském Furanu.

Třináctý muž z olympijských her porazil Švýcara Marka Husera, třetí skončil Kanaďan Jasey Jay Anderson, jenž vyhrál hodnocení disciplíny ve Světovém poháru. Závod žen ovládla celková vítězka Dominique Maltaisová z Kanady.

"To se ještě nikdy nikomu nepodařilo," uvedl nadšeně k Novotného triumfu manažer úseku snowboardingu svazu lyžařů Miroslav Schimmer pro ČTK. Ze špičky chyběl ve Furanu pouze mistr světa a olympijský vítěz Seth Wescott z USA. Stříbrný olympijský medailista Radoslav Židek ze Slovenska skončil patnáctý.

Čtyřiadvacetiletý Novotný dosud nejlépe ve Světovém poháru zajel v únoru 2004, kdy byl sedmý v německém Berchtesgadenu a o dva týdny později i v japonském středisku Niigata.

V letošní sezoně se mu tolik nedařilo, jeho maximem bylo patnácté místo v Sierra Nevadě. V celkovém hodnocení skončil bývalý vítěz Světové univerziády a juniorský vicemistr světa z roku 2000 čtyřiadvacátý.

Výsledky - snowboardcross:
Muži: 1. Novotný (ČR),
2. Huser (Švýc.), 3. Anderson (Kan.), 4. Smith (USA), 5. Delerue (Fr.), 6. Neilson (Kan.), ...15. Židek (SR).
Konečné pořadí SP (po 9 závodech): 1. Anderson 3950 bodů, 2. Neilson 3606, 3. Delerue (Fr.) 3372, ...16. Židek 1464, 24. Novotný 1287, 61. Heiník (ČR) 48.
Ženy:
1. Maltaisová (Kan.), 2. Jacobellisová (USA), 3. Freiová (Švýc.), 4. Rickerová (Kan.), 5. Kringsová (Rak.), 6. Anthoniozová (Fr.).
Konečné pořadí SP: 1. Maltaisová 4690 bodů, 2. Rickerová 4010, 3. Kringsová (Rak.) 3710, ...64. Koukalová (ČR) 17,9.