Veslaři Synek, Topinková i dvojka "bez" postoupili do finále ME

ČTK ČTK
1. 6. 2019 10:12
Skifaři Ondřej Synek, Miroslava Topinková a dvojka bez kormidelníka Jakub Podrazil, Lukáš Helešic postoupili do finále mistrovství Evropy ve veslování v Lucernu a v neděli budou ve Švýcarsku bojovat o medaile. Další dvě české posádky dnes na jezeře Rotsee tak úspěšné nebyly a v závěrečný den šampionátu je čeká start ve finále B.
Ondřej Synek
Ondřej Synek | Foto: Ivana Roháčková

Šestatřicetiletý Synek dnes musel zvládnout dvě jízdy. Nejprve dopoledne vyhrál čtvrtfinále, když dokázal porazit i Kjetila Borche z Norska, který jej loni jako jediný zdolal na mistrovství světa v Plovdivu. V semifinále poté dojel třetí, když nestačil na Němce Olivera Zeidlera a Sverriho Nielsena z Dánska.

Topinková, vracející se na skif po narození dcery, byla v rozjížďce druhá, v semifinále se ale prezentovala výborným výkonem a získala i skalp úřadující mistryně světa Sanity Puspureové z Irska. Dvojka "bez" Podrazil, Helešic do finále prošla ze třetího místa.

O postup do finále bojoval v Lucernu také dvojskif lehkých vah Jiří Šimánek, Miroslav Vraštil a skifařka lehkých vah Kristýna Neuhortová. Šimánek s Vraštilem byli v semifinále čtvrtí, Neuhortová v opravách třetí. Obě posádky tak obsadily první nepostupové místo.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Riskeová prohrála v Ču-chaji s Keninovou, čeká ji Muchová

Americká tenistka Sofia Keninová potvrdila na turnaji Elite Trophy v Ču-chaji roli druhé nasazené hráčky a v úvodním utkání Kaméliové skupiny porazila krajanku Alison Riskeovou 6:4, 6:4. Právě s poraženou Riskeovou tedy ve čtvrtek vstoupí do soutěže česká reprezentantka Karolína Muchová.

Druhé porážky v Ču-chaji utrpěly Donna Vekičová a Maria Sakkariová a přišly tak o naději na účast v semifinále. Chorvatka Vekičová prohrála v Azalkové skupině s Dajanou Jastremskou 6:7, 2:6 a ukrajinská tenistka se tak o postup utká s turnajovou jedničkou Kiki Bertensovou.

Řecká tenistka Sakkariová podlehla v Růžové skupině Elise Mertensové ve třech setech. Belgičanku čeká rozhodující duel s Arynou Sabalenkovou z Běloruska.

Další zprávy