Šampion USA zemřel na trati maratonu

reuters
3. 11. 2007 17:13
Závodník zemřel v nemocnici

Praha - Dálkový běžec Ryan Shay zemřel během sobotní americké kvalifikace na olympijský maraton.Osmadvacetiletý čtyřnásobný šampion USA zkolaboval poté, co překonal vzdálenost necelých osmi kilometrů závodu.

Závodník byl záchrannou službou převezen do nemocnice, kde konstatovali jeho smrt. Informaci přinesla agentura Reuters.

"Jsme Ryanovou smrtí zničeni. Byl vynikajícím šampionem, který si chtěl dnes splnit své sny. Olympijská kvalifikace je tradičně dnem oslav, ale my jsme dnes zdrceni. Naše myšlenky a modlitby se upínají směrem k Ryanově manželce Alicii a celé jeho rodině," citoval Reuters prohlášení americká atletická federace.

"Jeho smrt je pro nás velkou ztrátou," stojí dále v prohlášení.

Shay byl národním šampionem v maratonu v roce 2003, dvakrát vyhrál titul mistra USA v půlmaratonu a jednou na trati 20 km.