Berdych se Serenou opět zářili, Slammers podruhé zvítězili

4. 12. 2014 15:40
Tým Tomáše Berdycha v Asijské lize vrátil Royals porážku z prvního utkání na Filipínách.
Mečbol Tomáš Berdycha v IPTL proti Čiličovi | Video: youtube.com

Singapur - Tomáš Berdych a Serena Williamsová byli hlavními postavami týmu Singapore Slammers při druhém vítězství v Asijské tenisové lize.

Slammers ve čtvrtek na domácí půdě porazili UAE Royals těsně 27:25, přičemž Berdych i Američanka zvítězili v obou utkáních, do kterých nastoupili.

Singapurský tým má po polovině soutěže na kontě dvě výhry a čtyři porážky, další zastávka Asijské ligy se koná o víkendu v indickém Dillí.

Berdychův skvělý forhend skolil Čiliče

Celý zápas otevřela Serena Williamsová, jež přehrála 6:5 Caroline Wozniackou, ač ve svém setu dlouho tahala za kratší konec a rozhodla až v pětiminutovém rozstřelu.

Následně Serena s Berdychem nastoupili společně do mixu, v němž porazili Nenada Zimonjiče s Kristinou Mladenovičovou 6:4 a zdálo se, že tentokrát Slammers kráčí k jasné výhře. Jenže poté prohrál veteránský duel Pat Rafter s Goranem Ivaniševičem 4:6 a utkání se zdramatizovalo.

V tu chvíli na kurt opět vyběhl Berdych, jehož soupeřem byl Marin Čilič, šampion letošního US Open, který v prvním vzájemném zápase této ligy porazil českou jedničku 6:2.

Tentokrát měl ale navrch Berdych, jenž zvítězil 6:4. Mečbol přitom proměnil parádním křížným forhendem, který patřičně nadchnul domácí publikum.

"Byla to skvělá rána. Někteří trenéři říkají, že to nejlepší si máte nechat na konec. A tak jsem to udělal," smál se po zápase Berdych, jehož rána letěla rychlostí 151 kilometrů za hodinu.

Hewitt poslední podání zvládl

Poslední zápas duelu obstarala mužská čtyřhra, v níž proti sobě nastoupili Lleyton Hewitt s Nickem Kyrgiosem za Slammers a Nenad Zimonjič s Marinem Čiličem za Royals.

Set sice vyhrál tým ze Spojených arabských Emirátů 6:4, jenže celkové skóre bylo 25:24, takže ještě šel na podání Hewitt. Pokud by jej neudržel, musel by jako včera rozhodnout rozstřel, naopak pokud by udržel, set i celý duel by vyhráli Slammers.

Někdejší australská i světová jednička ovšem klíčovou situaci zvládla, gem bez problémů odpodávala, a Slammers dovedla k výhře 26:24.