22. 2. 2012 15:30
Dolgopolov - Rosol 2:6, 7:6 (7:1), 6:3
Lukáš Rosol
Lukáš Rosol | Foto: Reuters

Marseille/Dubaj - Jen dva míčky od překvapivého postupu do 2. kola byl na turnaji v Marseille český tenista Lukáš Rosol. Ze souboje s šestým nasazeným Ukrajincem Alexandrem Dolgopolovem však nakonec odešel poražen v poměru 6:2, 6:7 a 3:6.

Šestadvacetiletý český tenista, který na posledních čtyřech turnajích vypadl v prvním kole, tak stále čeká na druhé vítězství na okruhu ATP v této sezoně.

Ve 2. kole na turnaji v Dauhá vypadla i Iveta Benešová, která podlehla dvakrát 3:6 deváté nasazené Němce Sabine Lisické. Přitom právě Lisickou porazila česká tenistka před třemi týdny ve čtvrtfinále Fed Cupu.

Šafářová a Benešová postoupily v Dubaji do druhého kola

V Dubaji ve druhém kole skončila i Lucie Šafářová, která podlehla čtvrté nasazené Australance Samantě Stosurové po setech 1:6, 7:6 a 1:6.

Do 2. kola antukového turnaje v mexickém Monterrey naopak postoupila Eva Birnerová, která si poradila s Maďarkou Katalin Marosiovou v poměru 7:6 a 6:4.

Marseille - muži:

Dvouhra - 1. kolo:
Dolgopolov (6-Ukr.) - Rosol 2:6, 7:6 (7:1), 6:3.

Čtyřhra - 1. kolo:
Clément, Dlouhý (Fr./ČR) - Emmrich, Siljeström (Něm./Švéd.) 6:4, 4:6, 10:7.

Memphis - muži:

Čermák, Polášek (3-ČR/SR) - Huey, Mallise (Fil./Belg.) 7:5, 6:4.

Dubaj - ženy:

Dvouhra - 2. kolo:
Stosurová (4-Austr.) - Šafářová 6:1, 6:7 (5:7), 6:1, Lisická (9-Něm.) - Benešová 6:3, 6:3.