Roddick rozdrtil Santora, Djokovič uspěl i přes zranění

Red Spo, Reuters
28. 8. 2008 7:30
Roddick - Santoro 6:2, 6:2 a 6:2
Andy Roddick se na domácím turnaji cítil nabitý energií a servíroval jednu dělovku za druhou. | Foto: Reuters

New York - Někdejší světová jednička Andy se v prvním kolem turnaje US Open přehnal přes grandslamového veterána Fabriceho Santora. Po setech 6:2, 6:2 a 6:2 je bez jakýchkoliv problémů ve druhém kole.

Roddick, šampion US Open z roku 2003 a osmý nasazený na turnaji, vyhrál úvodní set za pouhých 25 minut.

Opřít se mohl hlavně o svůj drtivý servis. Po prvním podání ztratil za celý zápas jen čtyři body, naopak rovnou ze servisu  vyprodukoval 41 vítězných míčků, z toho 15 es.

Dále čtěte:

Proti Roddickovi neměl ve středu šanci, nicméně při jejich minulém setkání, na umělém povrchu loni v Lyonu, vyhrál zase on.

„Cítil jsem se dobře, vlastně nejlépe v posledních čtyřech, pěti měsících," pochvaloval si Roddick, jenž v první polovině roku bojoval se zraněním ramene.

„Tohle místo mě vždycky nabije energií. Byl jsem nadšený z toho, jak jsem hrál," pokračoval.

Naopak Francouz se po 87 minutách zápasu zdál již odevzdaný, při závěrečném esu soupeře ani nehnul raketou a při předposledním míčku, jenž letěl z Roddickova podání rychlostí 225 km/h přímo na něj, se raději uhnul.

„Velmi mě zklamal tím, jak servíroval předposlední míček," postěžoval si po utkání.  „Vždyť on ho pro jistotu mířil rovnou na mě."

Když ale trochu vychladl, pochválil domácího tenistu za celkový výkon a poznamenal:

„Je to dobrý chlapík. Mám ho rád."

Roddick na svou obranu říkal, že předposlední míček rozhodně nemířil na něj, nýbrž ho špatně trefil.

Ve druhém kole čeká Američana po dosluhujícím veteránovi naopak stoupající teenager, Ernests Gulbis z Lotyšska.

Devatenáctiletému mladíčkovi patří již 40. místo na žebříčku.

Djokovič rozchodil zraněný kotník

Novak Djokovič si nechal zatejpovat zraněný kotník a dokráčel k vítězství.
Novak Djokovič si nechal zatejpovat zraněný kotník a dokráčel k vítězství. | Foto: Reuters

Třetí nasazený Srb Novak Djokovič přemohl zkraje třetího setru zranění kotníku, pokračoval dál a Francouze Arnauda Clementa nakonec porazil 6:3, 6:3  a 6:4.

Vítěz Australian Open a finalista loňského US Open po zápase reportérům řekl, že zranění nakonec nebylo tak vážné, jak se nejprve zdálo, a že jeho kotník už je celkem v pořádku.

„Během dvou dnů se to dá dohromady, jsem si tím jistý. Spíše jsem na to moc myslel, než aby mě to tolik bolelo."

Ve druhém kole ho čeká domácí Robert Kendrick, jenž hraje na divokou kartu.

Djokovič je v New Yorku považován za jednoho z největších soupeřů Rogera Federera, jenž se snaží o pátý titul z US Open za sebou, a Rafaela Nadala, jenž tu usiluje o první triumf.

Když slyší, jak lidé doufají v opakování bitvy titánů z letošního Wimbledonu mezi Federerem a Nadalem, jednadvacetiletý Srb s úsměvem odpovídá: „Postarám se, aby se to neopakovalo."