Potápěč Štěpánek přišel o jeden ze světových rekordů

ČTK
10. 5. 2006 11:40
Český potápěč Martin Štěpánek přišel o jeden ze svých světových rekordů. V takzvané variabilní váze překonal jeho dosavadní maximum o čtyři metry Venezuelan Carlos Coste, jenž se ponořil 140 metrů pod hladinu. V této disciplíně pomáhá potápěči v ponoru zatížený výtah, zpátky nahoru musí vlastními silami.

Coste, s kterým se Štěpánek v poslední letech přetahuje o světové rekordy, chce v pátek zaútočit na další výkon náchodského rodáka. V egyptském letovisku Šarm aš-Šajch hodlá zaútočit na rekord v disciplíně free immersion, který Štěpánek stanovil začátkem dubna na Kajmanských ostrovech výkonem 106 metrů. Coste ho chce podle agentury EFE překonat o jeden metr. Při free immersion potápěč cestou pod hladinu i zpět ručkuje po laně. Na Kajmanských ostrovech osmadvacetiletý Štěpánek nedávno překonal v průběhu pěti dnů tři světové rekordy. V královské disciplíně zvané konstantní váha připravil o primát právě Costeho nejprve výkonem 106 metrů, poté se jen s pomocí ploutví ponořil dokonce do hloubky 108 metrů.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy