Parádní Hájek s Minářem. Češi vedou na DC v Chile 2:0

Massu - Minář 0:6,2:6,3:6, Capdevill - Hájek 0:6,2:6,1:6
Ivo Minář vybojoval pro české barvy první bod...
Ivo Minář vybojoval pro české barvy první bod... | Foto: Reuters

Coquimbo - I bez Tomáše Berdycha a Radka Štěpánka zahájili čeští tenisté čtvrtfinále Davis Cupu na půdě v Chile v úchvatném stylu.

O skvělý vstup se postaral v pátek podvečer nejprve Ivo Minář, který porazil zkušeného Nicólase Massua ve třech setech 6:0, 6:2, 6:3  a po něm dominoval na kurtech i Jan Hájek, jenž zdolal Paula Capdevilla 6:0, 6:2 a 6:1.

Čeští tenisté tak vedou na antuce v Coquimpu už 2:0 a vykročili za možným postupem mezi nejlepší čtyři.

Nehrající kapitán Navrátil si přitom přál po pátku nerozhodný stav 1:1. Kalkuloval totiž s tím, že by Massu mohl být nad síly Iva Mináře. Jenže rodák z Prahy se proti těmto předpokladům vzepřel a úvodní čtvrtfinálovou hru zcela ovládl.

Hned v prvním setu nepovolil soupeři ani zisk jediné hry a nadělil mu rovnou překvapivě "kanára". Domácí fanoušci netajili údiv, čekali, že to bude spíše jejich jednička, kdo bude mít zápas pod kontrolou. Massu však nadále tápal a nic přesvědčivého nepředvedl ani ve druhém setu.

a ten druhý pak obstaral Jan Hájek
a ten druhý pak obstaral Jan Hájek | Foto: Reuters

I ten se nakonec stal kořistí Mináře, který získal i potřebné sebevědomí a svého zkušenějšího soupeře zcela přehrával. Až ve třetí sadě se Chilan trochu zvedl, za stavu 2:3 ale znovu ztratil svůj servis a šestadvacetiletý český zástupce už svou šanci nepustil. Celý zápas pak zakončil i čistou hrou.

Fantastické představení však hloučku českých fanoušků připravil i Jan Hájek. Ten následně začal tam, kde Minář skončil a i on zahájil cestu za svým vítězstvím "kanárem", kterého nadělil Capdevillovi.

Sedmadvacetiletý Chilan ani v dalších setech nestačil odvracet tvrdé a zároveň přesné údery Hájka a v celém zápase uhrál jen tři hry. Zápas tak po necelých dvou hodinách skončil jednoznačným výsledkem a Češi se před sobotními čtyřhrami dostali do velmi nadějné pozice.