Ostravští obhájci poháru neprošli do finále

Jacques Rossignol
2. 12. 2005 14:08
PRAHA - Poslední tři kalendářní roky zakončovalo Pepino jako vítěz, vždy se mu podařilo vyhrát ve finále Poháru ČFBU. Letos nebudou mít ostravští florbalisté tak veselé Vánoce. V semifinále s rivalem z Vítkovic totiž neudrželi dvoubrankové vedení z páté m

Rychlé góly Chrápka a Daniše nasvědčovaly hladkému průběhu utkání, jenže ještě do konce první části bylo skóre nerozhodné a ve 24. minutě rozhodl vyrovnané utkání Lehtinen, v power-play pojistil vítkovický postup Hanic.

Už v úterý se odehrálo první semifinále. V pražském derby uspěl střešovický favorit, jenž rozhodl o svém vítězství nad FBŠ až ve třetí třetině. O vítězství Tatranu se nejvíce zasloužil Šádek, který zaznamenal hattrick, a poslal Střešovice do finále hraného 17. prosince v Hluku. V Hluku zároveň proběhne vyhlášení anket Florbalista roku 2005.

Semifinále Poháru ČFbU 2005

1. SC SSK Vítkovice - FBC SGB Pepino Ostrava  4:2  (2:2, 1:0, 1:0)
Branky: 6. Tomašík, 12. Vaněk, 24. Lehtinen, 60. Hanic - 3. Chrápek, 5. Daniš. Vyloučení: 3:1. Bez využití. Rozhodčí: Nováček, Vašíček.

FBŠ Bohemians KASA.cz - Tatran Techtex 3:6 (0:1, 2:2, 1:3)
23. Richter, 34. Kubert, 48. Kořínek - 5. a 33. Šádek, 32. Majer, 46. Horák, 48. a 51. Fridrich, střely: 23:44 (5:13,10:17,8:14), rozhodčí Dolanský, Sýkora, vyloučení 3:4, využití 2:1, diváků 90.