Ostravští obhájci poháru neprošli do finále

Jacques Rossignol
2. 12. 2005 14:08
PRAHA - Poslední tři kalendářní roky zakončovalo Pepino jako vítěz, vždy se mu podařilo vyhrát ve finále Poháru ČFBU. Letos nebudou mít ostravští florbalisté tak veselé Vánoce. V semifinále s rivalem z Vítkovic totiž neudrželi dvoubrankové vedení z páté m

Rychlé góly Chrápka a Daniše nasvědčovaly hladkému průběhu utkání, jenže ještě do konce první části bylo skóre nerozhodné a ve 24. minutě rozhodl vyrovnané utkání Lehtinen, v power-play pojistil vítkovický postup Hanic.

Už v úterý se odehrálo první semifinále. V pražském derby uspěl střešovický favorit, jenž rozhodl o svém vítězství nad FBŠ až ve třetí třetině. O vítězství Tatranu se nejvíce zasloužil Šádek, který zaznamenal hattrick, a poslal Střešovice do finále hraného 17. prosince v Hluku. V Hluku zároveň proběhne vyhlášení anket Florbalista roku 2005.

Semifinále Poháru ČFbU 2005

1. SC SSK Vítkovice - FBC SGB Pepino Ostrava  4:2  (2:2, 1:0, 1:0)
Branky: 6. Tomašík, 12. Vaněk, 24. Lehtinen, 60. Hanic - 3. Chrápek, 5. Daniš. Vyloučení: 3:1. Bez využití. Rozhodčí: Nováček, Vašíček.

FBŠ Bohemians KASA.cz - Tatran Techtex 3:6 (0:1, 2:2, 1:3)
23. Richter, 34. Kubert, 48. Kořínek - 5. a 33. Šádek, 32. Majer, 46. Horák, 48. a 51. Fridrich, střely: 23:44 (5:13,10:17,8:14), rozhodčí Dolanský, Sýkora, vyloučení 3:4, využití 2:1, diváků 90.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy