Nymburk vyhrál až po prodloužení

ČTK
10. 12. 2006 20:55
Praha - Až prodloužení v neděli rozhodlo souboj dosud vedoucích týmů ligy basketbalistů. Prostějov podlehl prvnímu Nymburku 84:89 a přišel o druhé místo v tabulce. Obhájci titulu si naopak upevnili vedoucí postavení, před druhým Děčínem mají náskok dvou bodů.
Basketbal - ilustrační foto.
Basketbal - ilustrační foto. | Foto: Reuters

Zápas měl zajímavý náboj i proto, že prostějovský trenér Michal Ježdík do léta vedl Nymburk, s nímž získal v předchozích sezonách tři tituly. Jeho týmu vstup do utkání nevyšel a po třech minutách prohrával 2:9.

Domácím se začalo dařit až po poločasové přestávce a do konce třetí čtvrtiny snížili na rozdíl dvou bodů. V napínavé čtvrté části si vynutil pokračování zápasu trojkou těsně před sirénou Stuchlý. V prodloužení šli Prostějovští poprvé do vedení a vybudovali si náskok 80:73, ale nakonec prohráli. Koncovku rozhodl Diaz, jenž dal závěrečných devět bodů Nymburka.

Dramatickou koncovkou vyvrcholilo i utkání v Novém Jičíně, kde domácí Mlékárna Kunín nedokázala zastavit vítězné tažení Děčína na palubovkách soupeřů; po infarktovém závěru a výsledku 85:84 slavili Severočeši sedmou výhru venku. Hosté se opírali o mimořádné výkony Američana Mulligana a na rozehrávce i jeho krajana Sanderse, který nakonec rozhodl zápas. Domácí ještě v 39. minutě vedli 80:78, ale pak jim právě Sanders dvakrát sebral míč.

"Do poslední sekundy se nevědělo, kdo může vyhrát. Myslím si, že jsme si výhru zasloužili, když se podívám do statistik, měli jsme třeba 19 útočných doskoků. Kdybychom byli více efektivní, tak jsme to měli možná trošku jednodušší," řekl děčínský trenér Pavel Budínský.

Domácího kouče Zdeňka Hummla těsná porážka zklamala. "Bylo to velmi dobré utkání, oba týmy se snažily co nejvíce bránit. Svým výkonem mě překvapil Mulligan, ostatní hráče soupeře znám. Ztratili jsme 26 míčů, Děčín jenom 16," uvedl Hummel.

Na první výhru ani tentokrát nedosáhli basketbalisté BBK Brno, kteří doma podlehli o šest bodů Liberci.

Prostějov - Nymburk 84:89 po prodl. (12:22, 38:47, 58:60, 73:73)

Nejvíce bodů: Crisp 19, Butler 17, Stuchlý 16 - Diaz 24, Rančík 18, Votroubek 12. Rozhodčí: Dolinek, Zachara, Vyklický. Trestné hody: 26/20 - 26/19. Fauly: 26:24. Trojky: 6:8. Diváci: 1900. Nejlepší hráč: Diaz.

USK Praha - A Plus Brno 82:91 (17:29, 40:50, 59:68)
Nejvíce bodů: Andelija 15, Bosák 13, T. Hrubý a Kotas po 11, Alič 10 - Benda, Machač a Roland po 18, Prach 15, Skála 11. Rozhodčí: Zachara, Ondráček, Nejezchleb. Trestné hody: 20/15 - 26/17. Fauly: 22:19. Trojky: 11:6. Diváci: 450. Nejlepší hráč: Lamont (Brno).

Mlékárna Kunín - Děčín 84:85 (22:18, 41:36, 61:66)
Nejvíce bodů: Timberlake 19, Perinčič 17, Williams 13, Štec 12 - Mulligan 34, Sanders 15, Balík 10. Rozhodčí: Lukeš, Karásek, Holoubek. Trestné hody: 33/24 - 22/15. Fauly: 19:23. Trojky: 4:8. Diváci: 1100. Nejlepší hráč: Mulligan.

BBK Brno - Liberec 69:75 (17:19, 32:37, 51:61)
Nejvíce bodů: Prater 14, Helbich 12, D. Jelínek 11 - Tomášek 19, Snopko 12, Kovanda 11. Rozhodčí: Macela, Šedivý, Kučera. Fauly: 25:24. Trestné hody: 27/14 - 27/18. Trojky: 5:5. Diváci: 350. Nejlepší hráč: Tomášek.

Ústí nad Labem - Sadská 99:60 (28:13, 52:30, 72:43)
Nejvíce bodů: Argrett 29, Henry 20, P. Novotný 17, Vrchota 16 - P. Novák 15, Lyle 11, Rivers 10. Rozhodčí: Paulík, Večeřa, V. Lukeš. Trestné hody: 31/20 - 16/10. Fauly: 20:26. Trojky: 9:4. Diváci: 650. Nejlepší hráč: Argrett.