Neumannová dostála slibu: Vyřešila spor o software

Ondřej Roubínek
23. 9. 2008 14:30
Liberec využije systém, který už byl na MS použit
Kateřina Neumannová, prezidentka MS v Liberci 2009
Kateřina Neumannová, prezidentka MS v Liberci 2009 | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Prezidentka organizačního výboru MS v klasickém lyžování v Liberci 2009 Kateřina Neumannová dostála svému slibu, že sežene informační systém pro šampionát mnohem levněji, než byl prvotní plán minulého vedení v čele s Romanem Kumpoštem.

Ten navázal spolupráci s libereckou firmou Merz a za kompletní software měl zaplatit kolem 20 milionů.

Jenže když byla do čela OV zvolena Kateřina Neumannová, prohlásila, že systém sežene za zlomek částky a jednostranně odstoupila od smlouvy s původním dodavatelem, který už měl část zakázky hotovou.

Čtěte více: Neumannová znovu obrátila. O softwaru už jednat nebude

Společnost Merz pak zvažovala i soudní žalobu, ale organizátoři se ještě jednou vrátili k jednání.

Ale i to na sklonku minulého roku nakonec skončilo fiaskem. Podle Neumannové proto, že Merz nedodržoval dohodnuté podmínky a předkládal stále odlišné návrhy smluv.

Nyní tedy organizátoři konečně představili nového dodavatele softwaru, který je podle mluvčího Zdeňka Soudného z velké části hotov.

"Během srpna proběhl zkušební provoz infoportálu pro organizátory, byl spuštěn systém akreditací, připraveny jsou moduly pro sportovce či například VIP hosty," uvedl Soudný na tiskové konferenci v Praze.

"Od 10. října bude kompletní systém v provozu," dodal mluvčí organizátorů.

Za milion, ale na starém základě

"Software jako celek přijde na 866 tisíc korun," oznámil pak s tím, že dalších 300 tisíc bude potřeba ještě na další hardwarové požadavky.

"A to je dobrá zpráva, když si uvědomíme, že původní částka byla 20 milionů plus možná dalších deset," připomněl Soudný, že původní odhadovaná částka byla mnohonásobně vyšší.

Podle organizátorů se nyní tak nízká cena podařila domluvit díky spolupráci s firmou Swiss Timing, která už stejný světový šampionát připravovala.

"Použijeme jádro původního systému a k němu nám firma Digi Trade vytvoří moduly podle našich potřeb," přiblížil Zdeněk Soudný, jak Kateřina Neumannová docílila tak výrazného zlevnění.

Společnost Merz, kterou bývalá lyžařka nakonec odmítla i pro vysokou cenu, totiž pro Liberec chystala software zcela nový.

"Ten projekt byl to nejlepší, co kdy na takové akci bylo," řekl Aktuálně.cz před časem jednatel firmy Jiří Merz, jenž byl prý ochoten přistoupit na snížení ceny na celkových 18 milionů korun.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Češi zájezdy do Řecka nestornují, zajímají se o cenu testů na covid i odběrná místa

Čeští turisté, kteří mají koupené zájezdy do Řecka, je podle cestovních kanceláří a agentur nemají zájem kvůli povinnému testování na covid-19 stornovat. Zjišťují podrobnosti o odběrných místech nebo cenách testů. Většina cestovních kanceláří zatím oficiální vyjádření ke stávající situaci nezveřejnila. Podle Asociace cestovních kanceláří ČR i Asociace českých cestovních kanceláří a agentur nemají klienti v tomto případě nárok na bezplatné zrušení pobytu. Test na covid-19 si musejí hradit na vlastní náklady. Storno poplatky se řídí jednotlivými smlouvami o zájezdu.

Například CK Čedok ale zavedla v reakci na povinné testování akci - na nově zakoupené zájezdy s odjezdem od 17. srpna poskytuje slevu na testy na koronaviru 1500 korun na osobu. Řekla to mluvčí Čedoku Eva Němečková. Lidem, kteří mají zájezd do Řecka koupený Čedok, podle ní zaslal seznam odběrných míst. Čedok podle Němečkové každý týden do Řecka vypraví zhruba 2000 klientů.

Ani klienti cestovní agentury Invia podle její mluvčí Andrey Řezníčkové nepožadují kvůli zavedení povinného testování zrušení svých zájezdů. Zajímají se o testování, mimo jiné, zda musí negativní test doložit i u dětí, řekla.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Tým záchranářů, který pomáhal v Bejrútu, se vrátil do Česka

Záchranářský tým, který minulý týden odletěl do Libanonu jako součást mezinárodní pomoci po výbuchu v Bejrútu, se v úterý vrátil do Česka. Odpoledne dosedlo na vojenské letiště v pražských Kbelích první z letadel, které přepravovalo tým českých hasičů a jejich vybavení. Druhé doletí později. V libanonské metropoli pomáhali záchranáři s hledáním lidí v troskách po výbuchu.

Hasiči nyní půjdou do čtrnáctidenní karantény kvůli pandemii nemoci covid-19.

Exploze v bejrútském přístavu si minulé úterý vyžádala nejméně 160 obětí na životech a na 6000 zraněných. Čtyři desítky českých specialistů byly vyslány na vyprošťování zavalených lidí minulou středu. Ve skupině byli i kynologové se psy, statik či lékař. Do pátrání po lidech byli nasazeni se zpožděním ve čtvrtek, a to kvůli průtahům ze strany libanonské armády. V pátrání po lidech v troskách pomáhaly vedle Čechů i další zahraniční týmy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy