Armáda hříšníků. Generálem je Lance Armstrong

Armáda hříšníků. Generálem je Lance Armstrong
Vinen. Tak zní verdikt Americké protidopingové agentury i Mezinárodní cyklistické unie ohledně Lance Armstronga, někdejšího hrdiny cyklistiky, který byl v pondělí 22. října 2012 kvůli dopingu definitivně zbaven všech sedmi svých titulů z Tour de France. Zdaleka ale není jediným cyklistou, který si pomáhal nedovolenými prostředky, jak ukazuje tato retrospektivní fotogalerie.
Lucemburský Cyklista Fränk Schleck se před Arsmtrongem stal zatím posledním velkým jménem, které uvízlo v baňkách antidopingových komisařů. Dvaatřicetiletý zkušený cyklista, který kvůli pozitivnímu vzorku odstoupil z letošní Tour de France, ovšem jakékoliv vědomé užití diuretik, jež byly v jeho moči nalezeny, popírá.
Případ Alberta Contadora a nalezeného clenbuterolu v jeho krvi se táhl už od roku 2010 a nakonec skončil vynesením dvouletého trestu. Španěl přišel o triumf na Tour a veškeré další úspěšné výsledky z té doby, na druhou stranu od srpna 2012 už zase může závodit, a tak se představil i na letošní Vueltě. Také on se cítí nevinnen.
Čtyřnásobný mistr světa v dráhové cyklistice Alex Rasmussen (ve žlutém) zase dostal osmnáctiměsíční trest za to, že třikrát během roku a půl neabsolvoval dopingovou kontrolu. Trest začal platit zpětně od 1. října 2011 a Rasmussen nesměl startovat na olympijských hrách v Londýně. Navíc přišel o angažmá v týmu Garmin-Sharp.
Foto: Reuters
Jakub Šafránek Sport Jakub Šafránek, Sport
22. 10. 2012 0:20
Projděte si ve fotogalerii Aktuálně.cz nejznámější dopingové případy v cyklistice z posledních let.
 

Právě se děje

Další zprávy