Nejúžasnější lyžování? To v noci!

Miroslav Zeman
10. 1. 2008 13:36
Ještě před několika lety to byla vyjímečná věc. Jen málo sjezdovek bylo vybaveno zařízením k nočnímu lyžování.
Foto: Aktuálně.cz

Nyní je vše jinak. Například sjezdovky v Jižním Tyrolsku jsou na noční lyžování plně připraveny a nabízejí lyžařům ten nejšpičkovější komfort.

Noční lyžování je totiž stále oblíbenější. Vyhledávané je zejména pro svou nenapodobitelnou atmosféru. Dle slov lyžařů si prostě noční lyžování užíváte úplně jinak než to za denního světla.

Další výhodou je fakt, že lyžařské zážitky nemusí končit západem slunce. Především lyžaři, kteří do střediska dorazí odpoledne tak mají možnost pokračovat ve svých radovánkách i po západu slunce, což jim přináší skutečně neomezené lyžařské možnosti a komfort.

Noční lyžaři mají jasno. Lyžování po západu slunce při pohledu na tmavé vrcholky alp a při svitu měsíce je prostě nejlepší. A spát se dá přeci i přes den.

V oblasti Obereggen - Ski Center Latemar na vás čekají trasy jak pro noční lyžování, tak pro noční sáňkování. Ze svahu Obereggen - Oberholz totiž vede 1,5 km dlouhá trasa pro lyžaře a 2,5 km dlouhá pro sáňkaře. Na vrchol vás vyveze kabinka Ochsenweide.

Možnosti večerního lyžování můžete využít vždy v úterý, čtvrtek a pátek.

Večerní lyžování nabízí dvakrát týdně také středisko Kronplatz/Plan de Corones a třikrát týdně lyžařská oblast Seiser Alm/Alpe di Siusi.

Nočního sáňkování můžete vedle Obereggenu využít i v regionech Tauferer Ahrntal/Valli di Tures e Aurina a Sulden/Solda.

Ve středisku Klausberg v oblasti Tauferer Ahrntal je každé úterý vždy od 19:30 do 22:30 vymezeno několik sáňkařských drah a 10 sjezdovek pro sáňkymilné návštěvníky.

Středisko Kanzel v oblasti Sulden pak nabízí noční sáňkování třikrát týdně v časech od 18 do 23 hodin.

V tomtéž regionu je také k potřebě nočního běžkaře vymezen 10 km dlouhý plně osvětlený okruh.

Další informace naleznete na portálu www.suedtirol.info

Foto: Helmuth Rier
  • KTERÉ LYŽAŘSKÉ STŘEDISKO JE NEJ?!
  • My to už dávno víme a co vy? Klikněte ZDE!
  • Neváhejte a vyberte si
Foto: Aktuálně.cz
  • ZDARMA LYŽOVÁNÍ V ITÁLII?
  • KLIKNĚTE  ZDE!!
  • Neváhejte a zažíte ty nejkrásnější lyžařské zážitky
prsa
prsa | Foto: Aktuálně.cz
  • LYŽOVÁNÍ NAHOŘE "BEZ"?!!
  • Jak je to vůbec možné? Klikněte ZDE!
  • Sjezdovky mohou být často velmi nebezpečné
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Házenkáři Španělska vyhráli na ME i pátý zápas a míří do semifinále

Házenkáři Španělska vyhráli na mistrovství Evropy i pátý zápas a jsou blízko postupu do semifinále. Dvojnásobní úřadující šampioni dnes ve svém druhém duelu ve čtvrtfinálové skupině v Bratislavě porazili Rusko těsně 26:25.

Španělé, kteří byli v základní skupině jediným přemožitelem českého týmu, byli dnes blízko první bodové ztrátě na turnaji. Rusko ve 41. minutě vedlo 22:18 a krátce před koncem měl ještě šanci vyrovnat ze sedmičky Igor Soroka, ale trefil tyč. Nejlepším střelcem vítězů byl se sedmi góly Agustín Casado.

Mistři Evropy z let 2018 a 2020 vedou tabulku skupiny II s plným počtem šesti bodů před čtyřbodovými Švédskem a Norskem. Vicemistři světa Švédové, kteří se dostali do čtvrtfinálové fáze po remíze s českým mužstvem v závěrečném utkání základní skupiny, porazili jednoznačně 28:18 poslední Polsko. Norsko zdolalo 28:23 koronavirem zdecimovaný tým Německa.

Mistrovství Evropy házenkářů - čtvrtfinálová skupina II v Bratislavě:

Rusko - Španělsko 25:26 (11:12), Polsko - Švédsko 18:28 (6:14), Německo - Norsko 23:28 (12:14).

Tabulka:

1. Španělsko 3 3 0 0 87:76 6
2. Norsko 3 2 0 1 92:77 4
3. Švédsko 3 2 0 1 85:73 4
4. Německo 3 1 0 2 76:80 2
5. Rusko 3 1 0 2 71:77 2
6. Polsko 3 0 0 3 72:100 0
Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Barmský soud odsoudil k trestu smrti dva prodemokratické aktivisty

Barmský vojenský soud v pátek odsoudil k trestu smrti dva prodemokratické aktivisty. O vyneseném rozsudku informovala v oficiálním prohlášení vojenská junta, která převzala moc v Barmě po loňském převratu, při němž svrhla demokraticky zvolenou vládu vedenou Do Aun Schan Su Ťij a její Národní ligou pro demokracii (NLD). Barma nicméně už celé desítky let žádnou popravu nevykonala.

Podle informací agentury AFP byl k trestu smrti na základě protiteroristického zákona odsouzen člen NLD a bývalý poslanec Maun Ťjo. Stejný trest od vojenského tribunálu dostal také přední prodemokratický aktivista Ťjo Min Yu, známější pod přezdívkou "Kou Jimmy".

Vojenská junta v rámci své snahy rozdrtit disent v zemi odsoudila k trestu smrti desítky aktivistů brojících proti vojenskému převratu.

NLD držitelky Nobelovy ceny za mír Do Aun Schan Su Ťij vyhrála s převahou volby v listopadu 2020. V únoru 2021 pak těsně předtím, než mohla její vláda zahájit druhý pětiletý mandát, následoval vojenský puč.

Zdroj: ČTK
Další zprávy