Eva Samková poprvé vyhrála Světový pohár ve snowboardcrossu. Jsem naměkko, smála se šampionka

Sport Sport
25. 3. 2017 16:05
Dramatické finále sezony se zlatým koncem předvedla v posledním závodě Světového poháru ve snowboardcrossu Eva Samková. O celkový triumf a zisk křišťálového glóbu bojovala Eva Samková do posledních metrů dramatického finále. Nakonec ale náskok před největší soupeřkou, Italkou Michelou Moioliovou, uhájila druhým místem. "Když se to člověku povede, tak je tohle těsné závodění skvělé," oddechla si Samková v cíli.
Eva Samková slaví s křišťálovým glóbem
Eva Samková slaví s křišťálovým glóbem | Foto: SnowNomads

Veysonnaz - O celkový triumf Eva Samková bojovala do posledních metrů dramatického finále.

Nakonec ale náskok před největší soupeřkou, Italkou Michelou Moioliovou, uhájila. "Je to bomba, bomba, bomba," radovala se v cíli.

Ve čtvrtfinále jela po startu druhá za Francouzkou Julií Pereiraovou, ale předjela ji a jízdu vyhrála.

Semifinále mělo podobný průběh, Samková rychle smazala drobnou ztrátu po startu a většinu trati prosvištěla v čele.

"Byla jsem dost slabá na startech, ale pak jsem to vždy dohnala a jela první na úvodní rovince a v zatáčce, kde to bylo těsné a pořád se tam padalo. Já jsem tam mohla jet v klidu každou jízdu," řekla.

Na triumf ve Světovém poháru jí stačilo umístění na stupních vítězů.

Přesto jí pořádně zatrnulo, když do poslední zatáčky nenajela ideálně a najednou se před ní hrnuly ostatní soupeřky.

"V poslední klopce jsem to trochu prošméřila, jela jsem ji celou dobu vrchem, zatímco dvě holky to řízly spodem. Na konci zatáčky jsem periferně viděla, že je přede mnou Bankesová, to jsem ještě byla v klidu," tvrdila Samková.

Jenže pak zahlédla i svou největší sokyni, Italku Moioliovou.  "Tak jsem začala hrozně dupat a dupala jsem, až jsem skončila o půl prkna za Bankesovou. Moioliová dojela až za mnou."

V cíli se pak rozzářila.

"Když se to člověku povede, je tohle těsné závodění skvělé. Jsem i trochu naměkko, což zas tak často nebývám. Dokonce jsem dole v cíli kňučela," smála se šampionka. 

"Tohle jsem si hrozně přála, prkna jela skvěle, všichni makali úplně nejlíp. Je to skvělá práce, jsem za to velmi vděčná," poděkovala svému týmu.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Papež František povýšil Filipínce, který ho může jednou nahradit

Papež František jmenoval filipínského kardinála Luise Antonia Tagleho příštím šéfem Kongregace pro evangelizaci národů. Povýšení do vatikánské funkce globálního významu nejspíše zvyšuje šance dvaašedesátiletého Filipínce na to, aby v budoucnu stanul v čele katolické církve, napsala agentura Reuters.

Kardinál se kvůli výkonu nové role přesune do Říma a bude tak moci nabrat zkušenosti v srdci řídicí struktury církve. Kongregace pro evangelizaci národů dohlíží na její aktivity v mnoha rozvojových zemích a má velký vliv na věřící z Afriky či Asie.

Právě na Filipínách je ze všech asijských zemí největší podíl katolíků, kteří zde tvoří asi 80 procent obyvatelstva. To je zhruba 80 milionů lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy