Nadal před US Open: Nejsem v kondici, ale věřím si

roj
27. 8. 2009 10:40
Nadal: Vyhrát US Open by bylo výjimečné

New York - Během pár měsíců spadl z pozice suverénní světové jedničky na třetí místo žebříčku ATP. Na blížícím se US Open se Rafael Nadal vrátí grandslamovou scénu.

Ve Wimbledonu chyběl kvůli přetrvávajícím problémům s koleny a na kurty se vrátil až v srpnu na turnajích v Montrealu a v Cincinnati, kde vypadl ve čtvrtfinále s Juanem Martinem Del Potrem, respektive v semifinále s Novakem Djokovičem.

Nadal už opět může soupeřit s nejlepšími, ale sám o svojí formě před US Open trochu pochybuje.

"Nejsem si jistý, zda jsem přicestoval v nejlepší kondici," prohlásil.

Přitom právě fyzická kondice vždy bývala jeho hlavní zbraní. Nepyšnil se ladným pohybem a údery jako Roger Federer, zato udivoval bojovností, silovými údery a vytrvalostí.

Čtěte také: Nadal skončil na raketě Djokoviče, ten vyzve Federera

"Ale cítím, že po zranění už jsem na tom lépe. Už nemyslím jen na zdravotní problémy. Začínám si věřit," hlásí.

Před US Open se mu však moc šancí na titul nedává. Triumf ve Flushing Meadows je poslední, který rodákovi z Mallorky v grandslamové sbírce chybí.

Španělský tenista však věří, že i z pozice trojky může na titul pomýšlet.

"Ano, jsem trojka. Ale kde je napsáno, že trojka nemůže vyhrát velký turnaj," ptal se.

Pokud by s mu podařilo US Open vyhrát, vyrovnal by se Rogeru Federerovi, který získal chybějící grandslamový titul letos v Paříži.

"Je to něco výjimečného. Vyhrál jsem tři Grand Slamy, a když uspěji v New Yorku, uzavřu tím jeden cyklus. A to by bylo skvělé," dodal Nadal.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Soud ve Francii potrestal Sarkozyho spolupracovníky za zneužití prostředků

Někdejší blízký spolupracovník bývalého francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho a rovněž ministr vnitra Claude Guéant dostal dnes od soudu roční trest vězení za zneužití veřejných prostředků při zadávání průzkumů veřejného mínění. Osm měsíců z trestu si Guéant musí odpykat ve vězení, čtyři měsíce jsou podmíněné, informovala agentura AFP.

Bývalý politik je již nyní ve vězení. Od poloviny prosince si odpykává trest za nesplácení pokut. Guéant se chce podle vyjádření svého advokáta proti dnešnímu rozsudku odvolat.

Soud rozhodoval o vině celkem pěti bývalých Sarkozyho spolupracovníků. Obžaloba je vinila z toho, že objednávali průzkumy veřejného mínění bez soutěže, čímž porušovali francouzské zákony vyžadující transparentnost a konkurenční nabídky.

Někdejší Sarkozyho poradce a krajně pravicový spisovatel Patrick Buisson byl odsouzen k dvouletému podmíněnému trestu a pokutě 150 tisíc eur (3,7 milionu korun). Podle AFP si na přeprodávání průzkumů Sarkozyho úřadu vydělal zhruba 1,4 milionu eur (34 milionů korun).

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

V keňské rezervaci se narodila sloní dvojčata; zda přežijí, ukážou příští dny

V keňské přírodní rezervaci Samburu se tento týden narodila sloní dvojčata. Oznámila to místní charitativní organizace Save the Elephants, již citovala agentura Reuters. Podle ní budou pro slůňata příští dny kritické, protože dvojčata slonů se rodí velmi vzácně a stejně vzácně přežívají.

Zatím slůňata bedlivě střeží jejich matka Bora a starší bratr narozený v roce 2017.

Ochránci přírody skupinku sledují a doufají, že pomohou mláďatům přežít. Jde o samičku a samce. Dvojčata se při porodech slonů rodí jenom v poměru jedna ku stu a samice často nemívají dost mléka na uživení obou mláďat.

Pracovníci ze Save the Elephants byli svědkem narození dvojčat v minulosti jen jednou, v roce 2006, a slůňata tehdy brzy po narození uhynula, řekl šéf této organizace Iain Douglas-Hamilton.

Zdroj: ČTK
Další zprávy