Mystická Štvanice hostila sedmnácté klání skateboardistů

Mystická Štvanice hostila sedmnácté klání skateboardistů
Foto: Jaroslav Kučera/Skaterock.cz
Jakub Šafránek Jakub Šafránek
18. 7. 2011 13:00

Již 17. ročník tradičního Mystic Sk8 Cupu hostila uplynulý víkend pražská Štvanice. Skateboardový závod byl tentokrát zařazen do programu SP, a tak se v Praze ukázala světová špička. Evropu ve finále "streetu" reprezentovali čtyři domácí jezdci včetně obhájce loňského vítězství Maxima Habance a Francouze Bastiena Salabanzi, druhou část finálového pole tvořila pětice Brazilců. Z vítězství se nakonec radoval Kelvin Hoefler z Brazílie, nejlepším z Čechů byl třetí Tomáš Stejskal.

Světový pohár ve skateboardingu Mystic Sk8 Cup 2011 v Praze:

Muži:

Street: 1. Hoefler, 2. Rodil (oba Braz.), 3. Stejskal, 4. Habanec (oba ČR).

Bowl: 1. Rivado (Šp.), 2. Jurášek (ČR), 3. Carlsen (Dán.)

Ženy:

Street: 1. Sabloneová (USA), 2. Bufoniová, 3. Ferreiraová (obě Braz.).

 

Právě se děje

před 40 minutami

Muž souzený za pokus vraždy pošťáka a jeho přítelkyně se přiznal, hrozí mu výjimečný trest

Jednadvacetiletý Patrick Wächter, který se v pondělí začal u Krajského soudu v Plzni zpovídat z loňského pokusu o dvojnásobnou vraždu, se ke skutku přiznal. Státní zástupce mu klade za vinu, že si loni před Vánocemi nechal poslat na dobírku na smyšlené jméno historický revolver na konec odlehlé ulice v Aši - Mokřinách. Když mu ho doručovatel České pošty podával, zaútočil na něj sekerou v úmyslu ho zabít a zásilku si vzít, řekl žalobce.

Poté podle něj Wächter zaútočil i na přítelkyni doručovatele, která do té doby seděla v autě. Oba zranil na hlavě, ukradl zásilku a odešel. Hrozí mu až výjimečný trest.

Zdroj: ČTK
Další zprávy