Madonnu střídá 1200 desek. Kurt pro finále Fed Cupu roste

ČTK ČTK
9. 11. 2015 12:18
V pražské O2 areně se po koncertě popové zpěvačky Madonny chystá další velká akce, tentokrát finále tenisového Fed Cupu. Příprava kurtu se musí stihnout za pouhých 24 hodin, už v úterý zde bude trénovat český i ruský tým.
Kurt pro finále Fed Cupu 2015 roste
Kurt pro finále Fed Cupu 2015 roste | Foto: ČTK

Praha - Za rozbřesku opustilo třiatřicet kamionů produkce popové zpěvačky Madonny pražskou O2 arenu a v zápětí se do útrob haly začal stěhovat tenisový kurt pro finále Fed Cupu. Na jeho montáži se začalo pracovat v šest hodin, aby od úterý mohly české i ruské tenistky trénovat a připravovat se na víkendové boje.

Zelený povrch Novacrylic Ultracushion se jako skládačka montuje z 1200 desek. Běžně mají pořadatelé na položení a natření kurtu okolo dvou dnů, nyní kvůli nabitému programu v hale jen čtyřiadvacet hodin. Nejdříve dělníci položili dřevotřískové desky a po desáté hodině se už na zemi objevila první lajna.

"Máme daleko méně času, je to náročnější, aby se to udělalo a splňovalo to všechny regule, ale uděláme vše, aby to bylo včas, a těšíme se, že trofej znovu získáme," řekl Vladimír Šafařík, ředitel České sportovní, která organizačně a marketingově zajišťuje české týmy ve Fed Cupu a Davis Cupu.

Český unikát

Kurt, tribuny a zázemí se snaží dát vzhledem ke zrychlenému režimu do kupy více lidí než jindy. "Je jich víc, tak o třicet až čtyřicet, celkem to bude okolo osmdesáti devadesáti lidí," prozradil Šafařík shodou okolností v momentu, kdy na plochu vpochodovala parta mužů, kteří se vmžiku zapojili do práce.

Rychlému průběhu sestavování dvorce pomohlo, že si organizátoři halu vyměřili už minulý týden. Proto teď hned od rána mohli začít s pokládkou. "Je to o přípravě, a když to uděláte dobře, jde to pak o to snadněji," konstatoval Šafařík.

Český dvorec je do jisté míry unikát. Na Davis Cup a Fed Cup se používá už podvanácté. "Desky vždy pečlivě ukládáme a znovu montujeme," řekl Šafařík. "Nikdo to neumí jako my a všichni se diví, že to jsme schopni tak rychle udělat."

Po položení dvorce přijde na řadu finální nátěr, který může ovlivnit rychlost povrchu. Na tom se dohodne český kapitán Petr Pála s odpovědnou firmou. Rychlost musí vyhovovat pravidlům ITF a v minulosti už byla několikrát na hraně.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

teď

Česká pošta zruší od letošního května 669 pracovních míst, zejména manažerských a úřednických

Česká pošta zruší od letošního května 669 pracovních míst, zejména manažerských a úřednických. Státní podnik si od toho slibuje úsporu 500 milionů korun ročně. Restrukturalizace administrativních pozic a rušení jejich agend je podle vedení pošty dalším krokem k optimalizaci nákladů. Dnes o tom informoval mluvčí pošty Matyáš Vitík. Česká pošta zaměstnává celkem 27.000 pracovníků.

Rušení míst se týká úřednické, administrativní, centrálně řízené části firmy. "Pošťáků, tedy modrých límečku, se tak propouštění netýká. Lidi do provozu naopak nabíráme," uvedl generální ředitel pošty Roman Knap.

V posledních letech pošta hospodaří se ztrátou. Za rok 2021 počítá se ztrátou okolo 800 milionů Kč, což je však zhruba o půl miliardy korun nižší propad než v předchozím roce.

před 1 minutou

Bývalý ministr zdravotnictví Arenberger oznámil rezignaci na post ředitele FN Královské Vinohrady. Chce se věnovat tamní dermatovenerologické klinice

před 18 minutami

Při náletech v Jemenu podle nevládní organizace zahynulo přes 60 lidí

Při náletech v Jemenu v pátek přišlo život více než 60 dospělých a tři děti. S odkazem na humanitární organizaci Save the Children o tom informovala agentura Reuters. Svědci na místě předtím agentuře sdělili, že několik lidí, včetně afrických migrantů, přišlo o život při náletu v provincii Saada. Mezinárodní výbor Červeného kříže (MVČK) mezitím informoval, že si nálet na věznici, kterou kontrolují šíitští povstalci, vyžádal sto mrtvých nebo zraněných. V kolika případech šlo o oběti na životech, není ale z prohlášení jasné.

Koalice vedená Saúdskou Arábií v Jemenu zintenzivnila útoky proti šíitským povstalcům začátkem tohoto týdne po útocích na Spojené arabské emiráty. Při jednom z náletů bylo podle agentury Reuters zasaženo záchytné centrum v severojemenské provincii Saada. Zatím však není jasné, kolik lidí přišlo o život. Podle Reuters jsou mezi oběťmi i afričtí migranti. Záchranáři vytahovali těla z trosek ještě kolem poledne místního času.

Organizace Save the Children uvedla, že si nálety v Jemenu vyžádaly životy více než 60 dospělých a tří dětí. Další podrobnosti nesdělila. MVČK uvedl, že 100 lidí přišlo o život, nebo bylo zraněno při náletu na věznici, kterou v provincii Saada spravují povstalci. Podle MVČK nálet provedla koalice vedená Saúdskou Arábií a lze očekávat, že se bilance obětí bude zvyšovat, jelikož záchranné práce na místě pokračují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy