22. 2. 2009 15:42
1. Lodwick, 2. Schmid, 3. Demong
Todd Lodwick
Todd Lodwick | Foto: Reuters

Liberec - Americký sdruženář Todd Lodwick si na mistrovství světa v Liberci dojel už pro druhé zlato.

Dvaatřicetiletý závodník triumfoval v neděli znovu s velkým přehledem. Vyhrál skokanskou část a svůj minimální náskok na lyžích neztratil. Na desetikilometrové trati ve Vesci se mu povedlo držet v čelní skupině a ve stoupání do cíle ujel soupeřům.

Stříbrnou medaili vybojoval Jan Schmid z Norska, bronz putuje do Spojených států zásluhou Billa Demonga.

Lodwick ovládl už závod, který začínal ve čtvrtek hromadným startem a kvůli špatnému počasí končil na můstku v pátek. Tentokráte však dojížděl do cíle a bylo jasné, že mu už nikdo další nejcennější kov nevezme.

Čtěte dále: Mistrem světa se stal Lodwick, Churavý až dvanáctý

Naprosto v severské kombinaci propadli čeští reprezentanti, ačkoliv po skokanské části to nevypadalo s jejich umístěním špatně.

Pavel Churavý startoval z jednadvacáté příčky, ale už od samého začátku se trápil a nakonec obsadil až 31. pozici. Aleš Vodseďálek na tom byl po skoku ještě lépe, jenže osmé místo nezúročil a skončil sedmatřicátý.

"Měli jsme špatné lyže. Chtěl jsem jet s Haseneyem (pozn. německý sdruženář nakonec skončil sedmý), ale hned z prvního kopce mi ujel o patnáct metrů. Dnes to prostě nešlo," řekl zklamaný Churavý, jenž byl znovu nejlepším Čechem.

Ve čtvrtek je na programu závod družstev.

Výsledky:
1. Lodwick (USA) 24:22,3, 2. Schmid (Nor.) -13,0, 3. Demong (USA) -33,5, 4. Koivuranta (Fin.) -54,7, 5. Kobajaši -1:02,9, 6. Minato (oba Jap.) -1:11,4, 7. Haseney (Něm.) -1:14,9, 8. Bieler (Rak.) -1:22,7, 9. Edelmann (Něm.), 10. Stecher (Rak.) oba -1:27,7, ...31. Churavý -3:29,0, 37. Vodseďálek (oba ČR) -4:19,6.