Kulíšková tentokrát na medaili nedosáhla

SportPlus
17. 3. 2006 18:45
Sestriere - V pátečním obřím slalomu na sjezdovce Borgata v Sestriere zasáhla do paralympijského klání Anna Kulíšková se svým trasérem Martinem Kulíškem v kategorii zrakově postižených a Radim Kozlovský v kategorii sedících.

Kulíšková  nezopakovala stříbrný úspěch ze super-G a skončila na čtvrtém místě. "Trať byla dobře připravená, ale my jsme jeli první kolo příliš opatrně a pomalu," komentovala průběžné páté místo po prvním kole česká závodnice, která v té chvíli ztrácela na bronzovou medaili osm vteřin.

"Druhé kolo jsme řezali mnohem ostřeji, jedno místo se podařilo stáhnout, ale ta medaile už byla moc daleko," dodala po závodě Kulíšková. Zatímco medailistky dojely v rozmezí vteřiny a čtvrt, Češce chybělo na bronz celých 14 vteřin.

Svůj životní závod zajel vozíčkář Radim Kozlovský, který dokázal velmi solidní průběžné 14. místo z prvního kola ve druhém ještě o jedno vylepšit. "Třinácté místo je pro mě úspěchem, s výsledkem jsem spokojen. Původně jsem plánoval umístění do dvacítky v obřáku a do desítky ve slalomu. Dnes jsem si potvrdil, že je to v mých silách a na nedělní slalom se o to víc těším," řekl v cíli Kozlovský.

České reprezentanty na IX. zimních paralympijských hrách čeká nyní už jen slalom speciál. V sobotu pojedou Stanislav Loska, Michal Nevrkla a  Jan Dostál, v neděli Anna Kulíšková a Radim Kozlovský.

Výprava se vrací do Prahy v pondělí 20. března.

Z výsledků českých reprezentantů:

Obří slalom, ženy, zrakově postižené:
1. Silvia Parenteová   ITA    2:04.51 min.
2. Pascale Casanovová   FRA  2:04.780  
3. Sabine Gasteigerová    AUT  2:05.830  
4. Anna Kulíšková   CZE    2:19.99

Obří slalom, muži, sedící:
1. Martin Braxenthaler  GER    1:50.83
13. Radim Kozlovský   CZE    2:00.55

 


 

 

Právě se děje

před 27 minutami

Ukrajinský prezident Zelenskyj vyzval ruského prezidenta Putina, aby přijel na východní Ukrajinu a projednal s ním snížení napětí

Zdroj: ČTK
před 34 minutami

Porota dospěla k verdiktu v procesu s expolicstou Derekem Chauvinem, který čelí obvinení z vraždy černocha George Floyda, píše agentura AP

Zdroj: ČTK
Další zprávy