Kličko s přehledem spráskal Puleva. Bulhar lehl v 5. kole

"Doktor Ocelové kladivo" mlátil Bulhara hlava nehlava
Kličko svého vyzyvatele knock outoval v pátém kole, titul IBF mu zůstal ve sbírce po boku pásů šampiona organizací WBA, WBO a menší IBO.
Ukrajinský ranař přezdívaný "Doktor Ocelové kladivo" (vpravo) v Hamburku si v 66. souboji připsal 63. výhru, z toho třiapadesátý knoc out.
Naopak pro Bulhara Puleva to po dvaceti vítězstvích znamenalo konec neporazitelnosti v profesionálním ringu.
Před zápasem zazpíval německý rapper Jan Delay,...
Foto: Reuters
Radek Vičík Radek Vičík
15. 11. 2014 23:35
Ukrajinský boxer Vladimir Kličko zůstává králem super těžké váhy. V sobotním souboji o pás organizace IBF svého vyzyvatele, Kubrata Puleva z Bulharska, poslal k zemi.

Hamburk - Ukrajinský boxer Vladimir Kličko zůstává králem super těžké váhy. V sobotním souboji o pás organizace IBF svého vyzyvatele Kubrata Puleva z Bulharska poslal k zemi.

Kličko byl aktivnější od prvních okamžiků očekávaného duelu v hamburské O2 World Areně. Hned v prvním kole začal ukrajinský "Doktora Ocelové kladivo" svému soupeři ordinovat jeden úder za druhým, až Pulev dvakrát spadl na zem.

Druhé kolo Bulhar zvládl se ctí, ale hned v další "rundě" to byl znovu on, kdo ochutnal tvrdost podlahy německého ringu.

Milionový duel rozhodl levý hák

Po další sérii vzájemných taktických hrátek padlo rozhodnutí po dvou minutách a pěti vteřinách pátého kola. Bulhar už další drtivý levý hák svého soupeře nezvládl a byl odpočítaný.

"Hamburk miluju, před osmnácti lety jsem tu debutoval mezi profesionály. Bylo těžké  ho dostat. Stále jsem se snažil, ale dokázal si držet distanc. Nakonec se to povedlo," řekl po zápase spokojený vítěz.

"Je mi dobře. Jsem spokojený se svým výkonem. Vladimir je dobrý soupeř, ale myslím, že měl dnes trochu štěstí. Teď chci odvetu. A ta dopadne jinak," uvedl ještě v ringu Pulev, který si po zápase ledoval nateklé pravé oko.

Vyzyvatel tak ukončil sérii dvaceti vítězných zápasů v profi ringu, Kličko má na svém kontě 63 vítězství z 66 utkání a kromě IBF má v držení ještě pásy organizací WBA, WBO a menší IBO.

Vítězný Kličko si kromě triumfu odnáší i šek na 5,7 milionu dolarů (skoro 127 mil. Kč), Pulev si přijde na 1,4 milionu (asi 31,1 mil. Kč).

 

Právě se děje

před 21 minutami

Seemanová postoupila na kraulařské padesátce v českém rekordu do semifinále ME

Barbora Seemanová překonala v rozplavbách na mistrovství Evropy v Budapešti na kraulařské padesátce vlastní český rekord a časem 24,93 postoupila do večerního semifinále. Blízko semifinále byl také Jan Čejka, jenž zůstal na 50 m znak první pod čarou.

Jednadvacetiletá olympionička Seemanová na nejkratší trati vylepšila rekordní čas 25,06, který zaplavala při triumfu na juniorském ME v Netanje v červenci 2017. V rozplavbách byla dvanáctá, v redukovaném pořadí bez třetí nizozemské zástupkyně jde dál jako jedenáctá. Druhá česká reprezentantka, předchozí rekordmanka Anna Kolářová, zaplavala 26. čas.

Těsně uniklo semifinále dvacetiletému znakaři Janu Čejkovi ve sprintu na 50 metrů. Předloňský juniorský mistr Evropy na této trati zaplaval v rozplavbách čas 25,29, kterým společně s dvěma soupeři zaostal o setinu sekundy za dvěma závodníky na patnácté příčce. Tomáš Franta obsadil 21. místo.

Ostatní čeští reprezentanti měli v úvodní den bazénových disciplín v Budapešti k postupu už dál. Barbora Janíčková zaplavala na 100 m motýlek pětadvacátý čas, trio Ondřej Gemov, olympionik Jan Micka a Jakub Štemberk skončilo na 400 m volný způsob ve čtvrté desítce, Matěj Zábojník a Filip Chrápavý byli na prsařské stovce 41. a 42.

Další zprávy