Kajakářky Blahová s Mrůzkovou byly druhé na kilometru

ČTK, SportPlus
2. 6. 2007 18:43
Gérardmer - České kajakářky Jana Blahová s Michalou Mrůzkovou obsadily v závodě Světového poháru v rychlostní kanoistice ve francouzském Gérardmer druhé místo na kilometru i na pětistovce.

Posádka, jejímž cílem je letos kvalifikovat se na olympijské hry v Pekingu, v pátek na kilometrové trati prohrála jen s Australankami Chantal Meekovou a Lyndsie Fogartyovou, za kterými zaostala téměř o sekundu a půl.

České vicemistryně světa z poloviční trati naopak suverénně porazily zbytek startovního pole; německá loď na ně na třetím místě ztratila skoro tři sekundy.

První společný start na vrcholné soutěži proměnili ve čtvrté místo kanoisté Martin Doktor s Jiřím Hellerem. Po vítězství v rozjížďce nestačili ve finálové jízdě na dvě německé deblkanoe a jednu rumunskou. Za vítěznou dvojicí Christian Gille, Tomasz Willenzek zaostali o více než čtyři sekundy.

Muži:
K1:
1. Van Koeverden (Kan.) 3:34,110, K2: 1. Ihle, Wagner (Něm.) 3:16,361, K4: 1. Bělorusko (Pjatrušenka, Abalmasov, Turčyn, Machněv) 2:58,404,C1: 1. Dittmer (Něm.) 4:01,647, C2: 1. Gille, Wylenzek (Něm.) 3:38,965, ...4. Doktor, Heller (ČR) 3:43,280, C4: 1. Rumunsko (Costache, Flocea, Popa, Simioncencu) 3:25,486.
Ženy:
K1: 1. Paldaniusová (Švéd.) 4:00,603, K2: 1. Meeková, Fogartyová (Austr.) 3:38,654, 2. Blahová, Mrůzková (ČR) 3:40,054.

V sobotu byly kajakářky opět druhé

Kajakářky Jana Blahová s Michalou Mrůzkovou vybojovaly na Světovém poháru ve francouzském Gérardmer další stříbrné medaile. Po pátečním druhém místě na kilometrové trati v sobotu úřadující vicemistryně světa našly pouze jediné přemožitelky i na pětistovce.

Rychlejší byl jen německý deblkajak Fanny Fischerová, Nicole Reinhardtová. Česká posádka za vítězkami zaostala o sekundu a čtvrt, zhruba stejný odstup za ní měly Australanky Chantal Meeková a Lyndsie Fogartyová, které v pátek ovládly kilometr.

Martin Doktor s Jiřím Hellerem při svém prvním startu na velké soutěži v deblkanoi obsadili páté místo a pohoršili si o jednu pozici oproti kilometru. V sobotu byli vedle německých posádek a jedné rumunské rychlejší i čtvrtí Litevci.

Výsledky - 500 m:
Muži:
K1:
1. Van Koeverden (Kan.) 1:39,885, K2: 1. Rauhe, Wieskotter (Něm.) 1:31,506, K4: 1. Bělorusko (Strelčanka, Bičan, Žyhadla, Turčyn) 1:22,764, C1: 1. Dittmer (Něm.) 1:50,443, C2: 1. Gille, Wylenzek (Něm.) 1:42,439, ...5. Doktor, Heller (ČR) 1:45,444, C4: 1. Rumunsko (Costache, Cuculici, Popa, Simioncencu) 1:37,802.

Ženy:
K1:
1. Wagnerová Augustinová (Něm.) 1:52,114, K2: 1. Fischerová, Reinhardtová (Něm.) 1:43,949, 2. Blahová, Mrůzková (ČR) 1:45,219, K4: 1. Německo (Leonhardtová, Wassmuthová, Knebelová, Wagnerová) 1:32,977, K4 - 1000 m: 1. Německo (Rugeová, Schucková, Hormannová, Leueová) 3:28,032.