roj
13. 1. 2008 11:36
V Bedřichově dominovali Skandinávci
Vítěz 41. Patria Direct Jizerské 50 - Anders Aukland z Norska.
Vítěz 41. Patria Direct Jizerské 50 - Anders Aukland z Norska. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Bedřichov - Letošní ročník Jizerské padesátky ovládli Skandinávci. Tradiční vytrvalostní závod běžců na lyžích vyhrál časem 2:12,30 hodiny Nor Anders Auckland.

Jeho bratr Jörgen dojel třetí, dominaci severských lyžařů podtrhl druhým místem Švéd Oskar Svärd.

"Pro naši rodinu je to veliký úspěch. Dnes to byl pěkný závod, i když povrch byl hodně těžký. Dařilo se mi být od začátku na čele závodu a jsem rád, že se mi nakonec podařilo vyhrát," pochvaloval si po dojezdu do cíle padesátikilometrové trati Anders Auckland v rozhovoru pro Českou televizi.

Někdejší olympijský vítěz a mistr světa startoval v Bedřichově vůbec poprvé. Nejznámější český dálkový běžec Stanislav Řezáč kvůli viróze do cíle závodu, který je zařazen do FIS Marathon Cupu, nedojel.

Výsledky 50km klasicky - muži:

1. A.Aukland (Norsko) 2:12:32, 2. Svärd (Švédsko), 3. J.Aukland (Norsko), ...15. Novotný, 18. Novák, 21. Šretr (všichni Česká rep.).