Je Tour de France bezpečná?

ČTK
17. 7. 2007 12:02
Na Tour de France se znovu diskutuje o bezpečnosti
Tour de France
Tour de France | Foto: Reuters

Tignes - Nehoda, při níž se cyklista Patrik Sinkewitz na cestě do hotelu srazil s osmasedmdesátiletým fanouškem, znovu vyvolala debaty o bezpečnosti během Tour de France.

Dále čtěte:

Lucemburčan byl v bezvědomí převezen do nemocnice a jeho stav je stabilizovaný. Německému jezdci lékaři zašili dolní ret a pravé koleno a musel ze slavného závodu odstoupit.

Nedělní incident vyvolal debaty kolem bezpečnosti účastníků i diváků. Fanoušci se na Tour mohou dostat velmi blízko k cyklistům, což však může vyvolávat kolize.

"Musíme se tím zabývat. Jsou to prostě problémy s organizací tak velké sportovní události," upozornil Bob Stapleton, manažer Sinkewitzovy stáje T-Mobile.

Střety s fanoušky nejsou na Tour ničím novým. Loni Nor Thor Hushovd dospurtoval do cíle s velkou tržnou ranou na pravé paži, kterou mu způsobila ruka vyrobená z kartonu, jíž mávali fanoušci u bariér.

 Letos jsou ruce jako reklamní předmět k dispozici znovu, tentokrát už ale vyrobené z pěny.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 16 minutami

Noční nehoda uzavřela dálnici D1 za Prahou, tvořily se kolony

Nehoda s těžkým zraněním uzavřela v noci dálnici D1 za Prahou. Řidiči několik hodin neprojeli směrem do Brna za sjezdem na Říčany a museli uzavřený úsek objíždět.

Na místě zasahovali záchranáři i i další složky integrovaného záchranného systému, k nehodě přiletěl i vrtulník letecké záchranné služby, vyplývá z informací Národního dopravního informačního centra. Před 06:00 se podařilo následky nehody odstranit a dálnici znovu otevřít.

Nehoda se stala na 12. kilometru směrem na Brno. Kolize dvou osobních aut skončila podle informací silničářů vážným zraněním. V okolí nehody se nad ránem vytvořily kolony.

Zdroj: ČTK
Další zprávy