Jamajský talent Blake se po více jak roce vrátil na dráhu

ČTK ČTK
7. 6. 2015 10:23
Jamajský sprinter Yohan Blake se po bezmála roce znovu postavil na start závodu.
Yohan Blake
Yohan Blake | Foto: Reuters

Kingston - Jamajský sprinter Yohan Blake se po bezmála roce znovu postavil na start závodu. Dvojnásobný stříbrný medailista a člen zlaté jamajské štafety z olympijských her v Londýně v rámci přípravy na národní kvalifikaci zaběhl 200 metrů za 21,57 sekundy. V prvním závodě od loňského července závěr vypouštěl.

Blake se potýkal se zraněními dlouhodobě. Kvůli poraněnému kolenu nemohl v roce 2013 obhajovat světový titul na stovce na šampionátu v Moskvě. Loňskou sezonu ukončil předčasně, když si v červenci na mítinku Diamantové ligy v Glasgow poranil tříslo a musel na operaci.

Sprinter s osobním rekordem na dvoustovce 19,26, což je druhý nejrychlejší čas historie za světovým rekordem 19,19 krajana Usaina Bolta, se tentokrát časem nezatěžoval.

"Necítím se špatně, protože mě noha už neobtěžuje, což je pro mě opravdu dobrý výsledek prvního závodu po návratu," řekl Blake agentuře Reuters. Při prvním startu po tak dlouhé době ho prý svazovala nervozita, problémy mu dělal také silný protivítr.

Jeho trenér Glen Mills uvedl, že v prvním závodě skutečně čas nebyl to nejdůležitější. "Jenom jsem chtěl, aby běžel a sám viděl, že už je na tom tak, že může závodit. Budě nějakou dobu trvat, než se vrátí na úroveň, na které byl. Na to není žádné kouzelné tlačítko, k cestě vzhůru potřebuje čas a hodně práce," doplnil trenér, který vede i šestinásobného olympijského vítěze Usaina Bolta.

Blake si není jistý, zda se mu podaří kvalifikovat na stovce a dvoustovce na letošní mistrovství světa v Pekingu. "Ještě poběžím jednu dvoustovku příští týden a do kvalifikace chci prostě jen udělat dost pro to, abych si zajistil místo na individuální start na stovce nebo dvoustovce," uvedl. Jamajský šampionát, který je zároveň kvalifikací na MS, se uskuteční od 25. do 28. června.

 

Právě se děje

Další zprávy