Isinbajevová má další světový rekord

SportPlus
12. 2. 2006 20:37
Doněck  - Ruská tyčkařka Jelena Isinbajevová se poprvé v sezóně představila atletickým fanouškům a předvedla - jak jinak -světový rekord. Tabulky přepisovala na Bubkově mítinku v ukrajinském Doněcku. Své loňské maximum pod střechou vylepšila o centimetr, světový rekord je nyní 491 centimetrů. Celkem je to její už devatenáctý světový rekord, osmý v hale.

Venku skočila Isinbajevová už přes pět metrů, v hale se k této hranici zatím jen zvolna přibližuje. Další příležitost bude mít 18. února v Birminghamu.

V Doněcku se představila i Pavla Hamáčková, které ovšem start příliš nevyšel. Připsala si jen 420 cm. Další postupnou výšku vynechala a na 440 cm měla nepříjemný pád. "V prvním pokusu na 440 jsem si zahákla nohy za laťku a následoval pád. V dalších pokusech jsem už strach nedokázala překonat. Je to škoda, cítila jsem se dobře," povzdechla si Hamáčková.

Její kolega z reprezentace Štěpán Janáček vylepšil své letošní maximum na 560 cm, ovšem stále je ještě pět centimetrů pod limitem na halové MS.

Výsledky 
1. Isinbajevová (Rus.) 491 světový halový rekord, 2. Pyreková (Pol.) 476 nár. rekord, 3. Rogowská (Pol.) 461, 4. Polnovová (Rus.) 451, 5. Kuščová 451 nár. rekord,10. Hamáčková (ČR) 420.

 

Právě se děje

před 2 minutami

EU vyzvala USA, ať přehodnotí ukončení spolupráce s WHO

Evropská unie vyzvala Spojené státy, aby přehodnotily své rozhodnutí skončit spolupráci se Světovou zdravotnickou organizací (WHO). Krok oznámil na páteční tiskové konferenci americký prezident Donald Trump a konstatoval přitom, že WHO je pod vlivem Číny.

Na USA se v sobotu obrátila předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a šéf unijní diplomacie Josep Borrell, uvedla agentura AFP. "WHO musí být nadále schopna řídit mezinárodní reakci na pandemie, tu nynější i ty budoucí. Z tohoto důvodu je účast všech nezbytná a nutná," uvedli ve společném prohlášení.

Trump při pátečním oznámení uvedl, že Spojené státy své prostředky původně určené této organizaci věnují na jiné globální zdravotnické účely. Loni USA pokryly zhruba 20 procent rozpočtu WHO.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Třináctku zadržených kvůli loňské smrti 39 Vietnamců, jejichž těla se našla v kontejneru u Londýna, obvinili

Třináct osob, které byly ve Francii zadrženy v souvislosti s loňskou smrtí 39 vietnamských migrantů, jejichž těla byla nalezena v Británii, bylo obviněno z organizovaného pašování lidí, napomáhání při vstupu na území a ze zločinného spolčení. Šest z nich bylo obviněno z neúmyslného zabití. Dvanáct ze zadržených je ve vazbě, poslední se nachází pod soudním dohledem. Informovala o tom dnes agentura AFP s odvoláním na soudní zdroj. Těla migrantů se našla loni v říjnu v chladírenském kontejneru nedaleko Londýna.

Obvinění jsou převážně Vietnamci a Francouzi. Zadrženi byli v úterý na různých místech v okolí Paříže. Ve stejnou dobu zatkla policie v Belgii v souvislosti se smrtí vietnamských migrantů dalších 13 lidí. Mezinárodní operaci koordinovala agentura EU pro justiční spolupráci Eurojust a policejní agentura Europol.

Loni 23. října byla v chladírenském kontejneru v průmyslové zóně na východ od Londýna objevena těla 31 mužů a osmi žen, dvěma z obětí bylo pouhých 15 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy