Holyfield po prohraném zápase běsní. Podává protest

Michal Žák Michal Žák, miz
24. 12. 2008 15:55
Měl jsem navrch, měl jsem vyhrát, bědoval v americkém tisku
Zápas přinesl hodně tvrdých úderů
Zápas přinesl hodně tvrdých úderů | Foto: Reuters

Atlanta - Boxerská legenda Evander Holyfield není spokojena s výsledkem víkendového duelu o titul mistra světa v těžké váze organizace WBA.

Šestačtyřicetiletý Američan, jemuž se před zápasem začalo přezdívat "Stařec", podle rozhodčích prohrál s obhájcem titulu - pětatčicetiletým Rusem Nikolajem Valujevem.

Byli to právě sudí, kteří měli osud zápasu ve svých rukou. Ani jeden z borců totiž nebyl knokautován či počítán.

"King Kong" Valujev nakonec vyhrál na body. Každý ze tří sudích měl na průběh zápasu jiný názor. U Itala vyhrál Valujev poměrně jednoznačně 116:112, podle Švéda už byla Rusova převaha podstatně menší (115:114). Rozhodčí z Portorika dokonce označil boj za naprosto vyrovnaný a dal oběma 114 bodů.

Čtěte více:
Obrazem: Divný box aneb ´King Kong´ zdolal ´starce´

"Je to nespravedlivé," lamentoval Holyfield v americkém tisku. "Nelíbí se mi to a hodlám to změnit, protože vítězství by mělo být mé," dodal s tím, že již podal protest.

Představitelé organizace WBA zatím protest nedostali. Už předem ale avizovali, že změna výsledku je nepřípustná. "Budou-li pochybnosti o rozhodnutí rozhodčích, můžeme nařídit odvetu."

Doplnil, že zvláštní komise, která se bude protestem zabývat, může verdikt vynést až za několik měsíců.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 9 hodinami

Kvůli lesnímu požáru na východě Španělska úřady evakuovaly 1800 lidí

Už na 1800 lidí z osmi obcí muselo být preventivně evakuováno kvůli lesnímu požáru, který vypukl ve čtvrtek na východě Španělska. Plameny sežehly zatím na 3800 hektarů porostu a stále se je nedaří dostat pod kontrolu, informoval v pátek deník ABC. Na místě během pátku zasahovalo zhruba 500 hasičů, kterým pomáhalo ze vzduchu 18 vrtulníků a hasicích letadel.

První velký lesní požár letošního roku ve Španělsku vypukl u obce Villanueva de Viver, která leží asi 90 kilometrů severně od města Valencie. Už ve čtvrtek byly preventivně evakuovány stovky lidí, včetně obyvatel domova pro seniory. Hasiči s plameny bojují v provinciích Castellón a Teruel.

Plameny ohrožují i národní park Sierra de Espadan, který leží v provincii Castellón. Starosta obce Montanejos Miguel Sandalinas vyjádřil velké znepokojení, že živel ohrozí turistiku v oblasti vyhledávané kvůli krásné přírodě i termálním pramenům.

Španělský premiér Pedro Sánchez poukázal, že oheň vypukl mimo období, kdy lesní požáry obvykle vznikají. "Tento požár v tak brzkém měsíci představuje další důkaz klimatické krize, kterou lidstvo zažívá," uvedl premiér, který vyzval obyvatele k "nejvyšší opatrnosti".

Zdroj: ČTK
Další zprávy