Holyfield po prohraném zápase běsní. Podává protest

Michal Žák Michal Žák, miz
24. 12. 2008 15:55
Měl jsem navrch, měl jsem vyhrát, bědoval v americkém tisku
Zápas přinesl hodně tvrdých úderů
Zápas přinesl hodně tvrdých úderů | Foto: Reuters

Atlanta - Boxerská legenda Evander Holyfield není spokojena s výsledkem víkendového duelu o titul mistra světa v těžké váze organizace WBA.

Šestačtyřicetiletý Američan, jemuž se před zápasem začalo přezdívat "Stařec", podle rozhodčích prohrál s obhájcem titulu - pětatčicetiletým Rusem Nikolajem Valujevem.

Byli to právě sudí, kteří měli osud zápasu ve svých rukou. Ani jeden z borců totiž nebyl knokautován či počítán.

"King Kong" Valujev nakonec vyhrál na body. Každý ze tří sudích měl na průběh zápasu jiný názor. U Itala vyhrál Valujev poměrně jednoznačně 116:112, podle Švéda už byla Rusova převaha podstatně menší (115:114). Rozhodčí z Portorika dokonce označil boj za naprosto vyrovnaný a dal oběma 114 bodů.

Čtěte více:
Obrazem: Divný box aneb ´King Kong´ zdolal ´starce´

"Je to nespravedlivé," lamentoval Holyfield v americkém tisku. "Nelíbí se mi to a hodlám to změnit, protože vítězství by mělo být mé," dodal s tím, že již podal protest.

Představitelé organizace WBA zatím protest nedostali. Už předem ale avizovali, že změna výsledku je nepřípustná. "Budou-li pochybnosti o rozhodnutí rozhodčích, můžeme nařídit odvetu."

Doplnil, že zvláštní komise, která se bude protestem zabývat, může verdikt vynést až za několik měsíců.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 minutami

Policisté na letišti u Paříže zastřelili muže, který ohrožoval cestující nožem

Policisté na letišti Charlese de Gaulla v Roissy u Paříže zastřelili muže, který ohrožoval lidi na terminálu nožem. Podle serveru stanice BFM TV šlo o muže bez domova, který napadl i policisty. Ke střetu došlo ve veřejné části terminálu 2F ve středu ráno, zhruba v 8:20 SELČ.

"Policisté zachovali chladnou hlavu a dnes ráno na letišti Roissy-Charles de Gaulle neutralizovali osobu vyzbrojenou nožem, která byla hrozbou," napsala na Twitteru pařížská policejní prefektura.

Letištní ostraha se snažila bezdomovce přesvědčit, aby prostor opustil. Přivolali si na pomoc policii. Muž strážce pořádku opakovaně urážel, pak na ně vytáhl nůž a začal je ohrožovat. Policisté ho opakovaně vyzvali, aby zbraň odložil. Když tak neučinil a naopak se vydal směrem k nim, padl jeden výstřel. Muž postřelený do břicha na místě zemřel, popsal incident fotograf agentury AFP, který vše viděl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy