Obrazem: Divný box aneb ´King Kong´ zdolal ´starce´

Sport Sport, Red Spo
22. 12. 2008 11:00
Box zase ukázal, jak je díky rozhodčím podivný
Z obrany do útoku, i Holyfield měl několik přesných direktů
Z obrany do útoku, i Holyfield měl několik přesných direktů | Foto: Reuters

Curych - Nikolaj Valujev obhájil boxerský titul v těžké váze organizace WBA. Ruský obr, jemuž se přezdívá "King Kong", porazil v dramatickém souboji Evandra Holyfielda, který naopak pro tento duel dostal jméno "Stařec".

Proč takové označení? Valujev má přece jen kariéru před sebou, v jeho pětatřiceti letech se dá mluvit o velké nadvládě v profiringu.

Zato o jedenáct let starší Holyfield má o čem přemýšlet. A také to hodlá udělat: "Teď si odpočinu a zamyslím se. Ale mým cílem je stále stát se šampionem," řekl po těsné porážce, která naštvala jeho i mnohé fanoušky.

Vždyť poměr v bodech od rozhodčích byl hodně těsný, jeden ze tří sudích dokonce označil jejich souboj jako nerozhodný (116:112, 115:114, 114:114).

Divné, pomyslí si mnozí o tomto verdiktu.

Našlapaná hala v Curychu, do níž se vešlo skoro třináct tisíc lidí, sledovala mimořádně atraktivní zápas, v němž na začátku si Holyfield doslova pohrával s Valujevem, ovšem ke konci se začal více tlačit do útoku "King Kong".

Celkem dvanáct kol strávili oba boxeři v ringu, aby se pak z vítězství radoval právě ruský velikán.

"Samozřejmě jsem zklamaný, myslel jsem, že já vyhraji. Předvedl jsem dobrý výkon a rád bych se s ním utkal ještě jednou," dodal americký šampion, jehož si mohou lidé pamatovat z památné bitvy s Mikem Tysonem, kdy mu soupeř ukousl část ucha.

Valujev byl samozřejmě naopak spokojený - obhájil svůj pás šampiona. "Ale překvapilo mě, jak dobře byl připravený," vykládal o Holyfieldovi ruský obr, který před začátkem duelu o kondici a umění svého protivníka dost pochyboval.

Očekává se, že příště bude o udržení své nadvlády v těžké váze bojovat s Ruslanem Čagajevem z Uzbekistánu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 13 minutami

Meziroční inflace dosáhla v červenci 17,5 procenta, vzrostla potřinácté za sebou

Meziroční inflace v červenci potřinácté v řadě zrychlila. Meziročně vzrostly spotřebitelské ceny v červenci o 17,5 procenta, což bylo o 0,3 procentního bodu více než v červnu. Nejvíce zdražily energie a potraviny. Ve srovnání s červnem stouply ceny o 1,3 procenta, což byl nejmírnější meziměsíční nárůst od letošního února. Údaje dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

Ceny zboží v červenci meziročně vzrostly úhrnem o pětinu. Ceny služeb se zvýšily 14 procent.

Meziroční růst statistici zaznamenali u potravin a nápojů a u cen energií. Cena elektřiny vzrostly o 33,6 procenta a zemního plynu o 59,8 procenta.

Další zprávy