Obrazem: Divný box aneb ´King Kong´ zdolal ´starce´

Sport Sport, Red Spo
22. 12. 2008 11:00
Box zase ukázal, jak je díky rozhodčím podivný
Z obrany do útoku, i Holyfield měl několik přesných direktů
Z obrany do útoku, i Holyfield měl několik přesných direktů | Foto: Reuters

Curych - Nikolaj Valujev obhájil boxerský titul v těžké váze organizace WBA. Ruský obr, jemuž se přezdívá "King Kong", porazil v dramatickém souboji Evandra Holyfielda, který naopak pro tento duel dostal jméno "Stařec".

Proč takové označení? Valujev má přece jen kariéru před sebou, v jeho pětatřiceti letech se dá mluvit o velké nadvládě v profiringu.

Zato o jedenáct let starší Holyfield má o čem přemýšlet. A také to hodlá udělat: "Teď si odpočinu a zamyslím se. Ale mým cílem je stále stát se šampionem," řekl po těsné porážce, která naštvala jeho i mnohé fanoušky.

Vždyť poměr v bodech od rozhodčích byl hodně těsný, jeden ze tří sudích dokonce označil jejich souboj jako nerozhodný (116:112, 115:114, 114:114).

Divné, pomyslí si mnozí o tomto verdiktu.

Našlapaná hala v Curychu, do níž se vešlo skoro třináct tisíc lidí, sledovala mimořádně atraktivní zápas, v němž na začátku si Holyfield doslova pohrával s Valujevem, ovšem ke konci se začal více tlačit do útoku "King Kong".

Celkem dvanáct kol strávili oba boxeři v ringu, aby se pak z vítězství radoval právě ruský velikán.

"Samozřejmě jsem zklamaný, myslel jsem, že já vyhraji. Předvedl jsem dobrý výkon a rád bych se s ním utkal ještě jednou," dodal americký šampion, jehož si mohou lidé pamatovat z památné bitvy s Mikem Tysonem, kdy mu soupeř ukousl část ucha.

Valujev byl samozřejmě naopak spokojený - obhájil svůj pás šampiona. "Ale překvapilo mě, jak dobře byl připravený," vykládal o Holyfieldovi ruský obr, který před začátkem duelu o kondici a umění svého protivníka dost pochyboval.

Očekává se, že příště bude o udržení své nadvlády v těžké váze bojovat s Ruslanem Čagajevem z Uzbekistánu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 28 minutami

Ukrajinská ekonomika letos klesne o 35 procent, očekává Světová banka

Ukrajinská ekonomika, kterou zdevastovala invaze ruských vojsk, v letošním roce klesne o 35 procent. Předpověděla to dnes Světová banka (SB). Nový odhad nicméně představuje zlepšení proti červnové prognóze, kdy SB propad odhadovala na 45,1 procenta. Válka zničila ukrajinské továrny i zemědělskou půdu, z domovů pak vyhnala miliony Ukrajinců. SB odhaduje, že obnova země bude stát minimálně 349 miliard dolarů (zhruba 8,6 bilionu korun).

"Ukrajina nadále potřebuje obrovskou finanční podporu," uvedla viceprezidentka SB pro Evropu a Střední Asii Anna Bjerdeová. Ukrajina podle ní peníze potřebuje kvůli zbytečnému pokračování války i kvůli financování projektů na obnovu a rekonstrukci. Světová banka předpokládá, že v příštím roce se ukrajinská ekonomika vrátí k růstu, který nyní odhaduje na 3,3 procenta. Upozorňuje ale, že výhled je velmi nejistý a bude záviset na vývoji války.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Senátorský klub ProRegion změnil název, předsedou je Adámek

Senátorský klub ProRegion, v němž jsou zástupci ANO a sociálních demokratů, změnil název podle těchto stranických uskupení. Novým předsedou klubu ANO a ČSSD byl v úterý zvolen šumperský senátor Miroslav Adámek (za ANO). 

Adámek byl v končícím volebním období Senátu prvním místopředsedou frakce. Nahradil Jaroslava Větrovského (dříve za ANO), který v letošních senátních volbách kandidoval za hnutí Jihočeši 2012 a mandát neobhájil.

Místopředsedou klubu se stal znovu Petr Vícha (ČSSD), který bude v nadcházejícím období jediným plnohodnotným senátorem sociální demokracie. Bývalá vládní strana, která měla v horní komoře před 12 lety nadpoloviční většinu, v letošních senátních volbách nedokázala získat ani jeden mandát, dvě křesla obhajovala. Klub bývalých vládních stran tak bude mít místo devíti pouze šest členů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy