Házenkářky Olomouce si vynutily páté semifinále se Slavií

ČTK
30. 4. 2006 17:48
O druhých finalistkách interligy házenkářek rozhodne až pátý zápas. Olomouc vyhrála oba domácí duely nad Slavií a vynutila si návrat série do Prahy, kde vyrovnané semifinále vyvrcholí ve středu od 17:30. Na svého soupeře již od soboty čekají hráčky Veselí nad Moravou.

Hanačky měly dobrý úvod, ale jejich náskok 4:1 slávistky čtyřbrankovou šňůrou otočily. To však bylo jejich jediné vedení v celém čtvrtém zápase. Ještě v jednu chvíli se Slavia soupeřkám přiblížila na dohled, když dvoubrankový náskok z prvního poločasu hned po přestávce zlikvidovala a vyrovnala na 11:11.

Pak už ale rozhodla větší bojovnost Olomouce a výborný výkon brankářky Raníčkové.

Házenkářky Veselí nad Moravou mají šanci zopakovat minimálně loňské stříbrné medaile. Nejlepší český tým dlouhodobé části interligy si poradil s loňskými mistryněmi ze Zlína ve třech zápasech a po sobotním přesvědčivém vítězství 35:26 vybojoval v nejmenším počtu zápasů postup do finále.