Házenkáři znají sestavu pro MS v Německu

ČTK
17. 1. 2007 17:09
Praha - Trenér českých házenkářů Pavel Pauza na středeční tiskové konferenci oznámil jména 15 hráčů, kteří ve čtvrtek odcestují na mistrovství světa do Německa.

Češi s v základní skupině v Brémách utkají se Španělskem, Katarem a Egyptem. Z nominace vypadl jediný dosavadní zástupce české ligy Tomáš Heinz z Karviné, který však je už od 15. ledna hráčem Sportingu Lisabon; vyřadily ho problémy s lopatkovou a klíční kostí.

Přesně dvě třetiny házenkářů, kteří do Německa pojedou, hrají právě v této zemi, čtyři působí ve Francii a jeden ve Slovinsku.

"Šampionát v Německu je určitě vrchol házenkářského desetiletí. V Německu je házená strašně populární a my máme tu čest u toho být. Těší mě i druhý aspekt - neodjíždíme jako outsideři, ale jsme naplněni optimismem," řekl předseda Českého svazu házené Jaroslav Chvalný.

Za největší problém v přípravě označil Pauza zdravotní problémy. "Největší měl brankář Galia, který se k nám připojil až 8. ledna, ale svoji formu potvrdil výkony na Islandu. Drobné problémy však měla většina hráčů, hlavně proto, že ligové soutěže skončily až 30. prosince," řekl Pauza.

Generálku na Islandu považoval Pauza za zdařilou. "Výhra o dvě branky a stejná prohra jsou dobré výsledky. Některé kombinace pro zranění některých hráčů jsme nevyzkoušeli, ale většinu z nich ano. Ideální složení mužstva se ale ukáže v průběhu šampionátu, i když představa je poměrně jasná," prohlásil.

Nevzít Heinze je podle něho trochu riskantní. "Nebyl stoprocentně fit již na Islandu, proto jsme si vyzkoušeli varianty se třemi křídly. Systém turnaje je ale takový, že po základní skupině se dají vyměnit dva hráči a po další skupině další dva, takže může dojít i na další náhradníky," dodal Pauza s tím, že jakmile se Heinz uzdraví, tak za týmem jako šestnáctý hráč dorazí.

Nominace:
Brankáři:
Petr Štochl (Füchse Berlín/Něm., 30 let), Martin Galia (FA Göppingen/Něm., 27),
křídla: Karel Nocar (Chambéry/Fr., 29), Jan Filip (Nordhorn/Něm., 33), Jan Sobol (Montpellier/Fr., 22),
spojky: Filip Jícha (Lemgo/Něm., 24), Petr Házl (Melsungen/Něm., 35), Daniel Kubeš (Nordhorn/Něm., 28), Michal Brůna (Stralsund/Něm., 28), Jiří Vítek (Istres/Fr., 29), Pavel Horák (Ahlen/Něm., 24), Tomáš Řezníček (Velenje/Slovin., 21), Jakub Szymanski (Lübbecke/Něm., 23),
pivoti: Petr Hrubý (Melsungen/Něm., 26), David Juříček (Montpellier/Fr., 32).
Náhradníci: Miloš Slabý (Balingen/Něm., 34), Tomáš Heinz (Sporting Lisabon/Port., 29), Jiří Hynek (Minden/Něm., 25).

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy