Házenkáři Jičína vyrovnali sérii

ČTK
13. 3. 2006 21:04
Jičín - Házenkáři Jičína si udrželi dnešní výhrou nad  Lovosicemi naději na postup do semifinále extraligy. Po sobotní porážce na  hřišti soupeře (19:24) dnes i díky zlepšené obraně ve druhém poločase  zvítězili 26:23 a vynutili si rozhodující duel, který se uskuteční v sobotu  v lovosické hale.

Druhé čtvrtfinále přineslo drama až do posledních okamžiků. Po vyrovnaném  úvodu začali domácí kupit technické chyby a jednoduše hrající soupeř si  vytvořil až čtyřbrankový náskok (9:5). Do konce prvního dějství se však  Jičínští vzpamatovali, začali se důrazněji prosazovat ve hře jeden na  jednoho a otočili na 14:13.

Po změně stran pokračovali házenkáři Carga v nastoleném trendu a poměrně  rychle si vytvořili náskok pěti branek (19:14). Poté však domácí zbytečně  faulovali a Lovosičtí snadno vyrovnali na 19:19. V závěru se Jičín znovu  dostal do tříbrankového trháku a sérii prodloužil.

Výsledek - čtvrtfinále:
Jičín - Lovosice 26:23 (14:13)
Nejvíce branek: Michajlík 6/4, Babák a Masák po 4 - Sochor 6, Motl,  Kratochvíl a Miko po 4. Rozhodčí: V. Kohout, Dolejš. Sedmimetrové hody: 4/4  - 0. Vyloučení: 5:5. Diváci: 800. Stav série: 1:1.