reklama
 
 

Groenewoldová propadla. A na OH nepojede na 3000 metrů

29. 12. 2009 10:18
Nizozemka byla velkou konkurentkou Martiny Sáblíkové

Heerenveen - Nizozemská rychlobruslařka Renate Groenewoldová nepojede na olympijských hrách ve Vancouveru svou oblíbenou trať 3000 metrů.

Úřadující mistryně světa a soupeřka Martiny Sáblíkové totiž propadla na národní kvalifikaci v Heerenveenu, když zajela podprůměrný čas 4:16,07 a skončila až devátá.

Čtěte také: Z rybníka až na OH. A úspěchy sbírá Sáblíková po cestě

Třiatřicetiletá rychlobruslařka sice v březnu triumfovala na MS v Richmondu, kde odsunula na druhou příčku Sáblíkovou, v aktuální sezoně se ale trápí.

Při závodech Světového poháru se na dlouhých distancích nedostala dokonce ani jednou do první desítky.

V kvalifikaci na tříkilometrové trati skončily olympijské sny také pro Paulien van Deutekomovou a Jorien Voorhuisovou. Nizozemcům z elitního týmu, který měl bojovat o jednu z medailí ve stíhacím závodě družstev, zůstala jen Ireen Wüstová, jež kvalifikační závod vyhrála.

Na poslední chvíli si zajistil účast na domácí olympiádě Kanaďan Jeremy Wotherspoon. Čtyřnásobný mistr světa se rovněž potýká s poklesem formy a dokonce nebyl ani zařazen do týmu pro závody SP. V pondělí ale vyhrál na pětistovce domácí šampionát a ve Vancouveru nebude chybět. Tam by chtěl ziskem zlata ukončit kariéru.

autoři: ČTK, Red Spo | 29. 12. 2009 10:18

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama