FOTO Konec legendy? Armstrongovy tituly skryl dopingový opar

FOTO Konec legendy? Armstrongovy tituly skryl dopingový opar
Hořký konec nabrala v pátek 24. srpna 2012 kariéra amerického cyklisty a ještě dodendávna legendy tohoto sportu Lance Armstronga. Někdejší sedminásobný šampion Tour de France totiž vzdal svůj boj s Americkou antidopingovou agenturou, která jej obvinila z braní krevního dopingu. Nepřímo tak přiznal, že se těmto obviněním nedokáže ubránit, a tudíž na nich je něco pravdy.
Podívejte se v této fotogalerii Aktuálně.cz na život někdejší živoucí legendy, která krom sportovních úspěchů dokázala zvítezit i v souboji s rakovinou varlat.
Takhle ho znali všichni. V sedle svého bicyklu proháněl Armstrong své soupeře již od první poloviny devadesátých let. Již v roce 1993 si připsal titul na cyklistickém mistrovství světa.
V roce 1995 ale byla Armstrongovi diagnostikována rakovina varlat, tedy podobné onemocnění, jakým si prošel český olympionik a badmintonista Petr Koukal.
Foto: Reuters
Sport Reuters Sport, Reuters
24. 8. 2012 10:20
Podívejte se na galerii dokumentující životní kariéru sedminásobného vítěze Tour de France Lance Armstronga, který byl kvůli dopingu zbaven všech svých titulů.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Základní část NHL se bude hrát až do poloviny května

Vedení NHL rozhodlo o prodloužení základní části soutěže až do 16. května. K tomuto kroku vedlo elitní ligu odložení hned osmi zápasů Vancouveru kvůli nákaze nemocí covid-19. NHL nicméně stále počítá s tím, že ve zkrácené sezoně odehraje každý z týmů v souladu s původním plánem všech 56 utkání dlouhodobé fáze. Zatím však není jasné, kdy začnou vyřazovací boje o Stanley Cup.

Přestože bylo ve zhuštěném programu základní části, při němž čeká za normálních okolností každý klub 82 zápasů, odloženo od začátku sezony z důvodu koronavirové pandemie 54 utkání a dalších pět kvůli potížím s počasím, nenabrala NHL zatím nijak dramatický skluz. Původně měla dlouhodobá fáze skončit 8. května, již dříve byla prodloužena do 11. května.

Tým Canucks byl v rozehrané soutěži zasažen nákazou dosud nejvýrazněji. Různé formy koronaviru byly diagnostikovány u 21 hráčů a čtyř dalších zaměstnanců klubu. Kanadský celek, který má odehráno nejméně utkání (37) v soutěži, hrál kvůli tomu naposledy 24. března. Dnes už ale může začít s tréninkem, do zápasového zatížení pak naskočí v pátek soubojem s Edmontonem.

O začátku play off nebylo zatím rozhodnuto. "NHL bude i nadále sledovat a pečlivě vyhodnocovat průběh základní části, teprve pak bude definitivně oznámeno datum, kdy se začne hrát o Stanley Cup. S posledními změnami a posunutým koncem základní části v Severní divizi je ale možné, že zápasy prvního kola play off začnou ve Východní, Centrální a Západní divizi o pár dnů dříve než v Severní divizi," uvedla liga v tiskové zprávě.

S prodloužením základní části NHL se však zmenšil časový prostor hráčům, kteří posílí národní týmy na mistrovství světa v Lotyšsku. Rovněž posunutý šampionát, jehož spolupořadatelem mělo být původně i Bělorusko, začne v pátek 21. května. Hned v jeho úvodní den půjdou do akce i čeští hokejisté, které čeká souboj s Ruskem. Finále turnaje je pak naplánováno na neděli 6. června.

Zdroj: ČTK
Další zprávy