Florbalistky si na MS opět zahrají o medaile

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
9. 12. 2011 21:21
Čtvrtfinále MS: Česko - Dánsko 5:1

St. Gallen - České florbalistky si stejně jako před dvěma lety zharají na mistrovství světa o medaile. O svém postupu mezi čtyři nejlepší rozhodly ve čtvrtfinále s Dánskem, které porazily 5:1.

Jejich soupeřkami v boji o cenné kovy budou Finky, které dnes porazily Polsko 13:2. Druhou semifinálovou dvojici tvoří úřadující šampionky ze Švédska a domácí Švýcarky.

Češky v utkání s Dánskem sice byly favoritkami, ale do zápasu nevstoupily dobře a již v sedmé minutě prohrávaly po brance Cecilie di Nardové.

Florbalistky na MS smetly Slovenky a čeká je Dánsko
České florbalistky rozdrtily na MS Maďarsko 12:1

Ještě do přestávky ale stihla Anet Jarolímová vyrovnat a od té doby se trefovaly již jen české hráčky. Především díky hattricku Adély Bočanové nakonec zvítězily 5:1.

V semifinále, které se hraje v sobotu od sedmi hodin večer, vyzvou Finsko, se kterým na posledním šampionátu prohrály v boji o bronz těsně 1:3 (a to ještě poslední branku inkasovaly při power play).

Mistrovství světa florbalistek v St. Gallenu (Švýcarsko):

Čtvrtfinále:

ČR - Dánsko 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 14. Jarolímová (Kotíková), 22. A. Bočanová (K. Bočanová), 38. Cepek Žižková (Kotíková), 50. A. Bočanová (K. Bočanová), 60. A. Bočanová (K. Bočanová) - 7. Di Nardoová (Olaussonová). Rozhodčí: Bienkowski, Chomnicki (Pol.). Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. Diváci: 653.

Sestava ČR: Kubíčková - Krupnová, Billá, Cepek Žižková, Kotíková, Pastušková, Macurová - Urbánková, Jílková (21. Lacková), D. Šteglová - A. Bočanová, K. Bočanová, Jarolímová - Szotkowská, Vojáčková, Koníčková. Trenérky: Karolína Šatalíková a Markéta Šteglová.

Finsko - Polsko 13:2 (7:1, 4:0, 2:1)

Branky: 2., 11. a 45. Ukkonenová, 3. a 45. Eliisa Alankoová, 22. a 40. Korhonenová, 7. Ella Alankoová, 10. Suomalainenová, 14. Timonenová, 16. Luomaniemiová, 26. K. Kujalaová, 33. vlastní - 18. Kwiecinská, 55. Samsonová.

O 9. místo:

Rusko - USA 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)

Branky: 55. a 58. Rodinová - 26., 42. a 49. Muuriová, 9. Jumppanenová.

O 11. místo:

Německo - Slovensko 4:3 v prodl. (1:0, 2:3, 0:0 - 1:0)

Branky: 36. a 40. Kuhlmannová, 10. Gerdesová, 66. Liebingová - 31. Kolesárová, 37. Janegová, 40. Vršková.

O 13. místo:

Nizozemsko - Maďarsko 5:3 (1:0, 3:1, 1:2)

Branky: 24. a 38. Kollauová, 35. a 44. Spijkermanová, 13. Kijlstraová - 27. Harmatová, 42. Susztáková, 44. Vértesiová.

O 15. místo:

Austrálie - Japonsko 5:2 (0:0, 2:0, 3:2)

Branky: 25. Keoghová, 33. Quaifeová, 41. Allsoppová, 49. Cameronová, 58. Sevelová - 51. Gotová z trestného střílení, 57. Sawagučiová.