Florbalisté Tatranu vyzvou ve finále Czech Open Sirius

Red Spo
2. 8. 2008 20:33
Tatran Střešovice - Tigers Langnau 6:4
V loňském ročníku Czech Open se z vítězství radovali Finové.

Praha - Český florbal bude mít na domácím turnaji Czech Open po devíti letech zástupce ve finále. Hráči Tatranu Střešovice porazili v prvním semifinálovém utkání Tigers Langnau ze Švýcarska 6:4.

V nedělním zápase o titul vyzve český mistr švédský Sirius, který si ve druhém semifinálovém duelu poradil s favorizovaným Dalenem a po remíze 6:6 vyhrál na nájezdy.

Po vyrovnané první třetině, ve které skórovali dvakrát domácí Marek Deutsch i Švýcar Simon Stucki, nejlepší střelec turnaje, se na začátku druhé části hry prosadil Švéd Johan Von der Pahlen a Střešovice měly navrch.

Pak sice vyrovnal Stucki, který završil hattrick, ale jen o minutu a půl později strhl kapitán Milan Fridrich vedení znovu na stranu Tatranu. A když se za chvíli trefil i Jedlička, svítil na ukazateli skóre už stav 5:3 pro domácí.

Deset minut před koncem utkání Švýcaři znovu stáhli na rozdíl jediné branky, pak ovšem v přesilové hře dotlačil míček do brány znovu Jedlička a Střešovice už zápas dovedly do vítězného konce.

Napínavý duel mezi švédskými celky Dalenem a Siriusem viděli pak diváci v hale hokejové Sparty ve druhém semifinále. Favorizovaný Dalen vedl osmnáct minut před koncem normální hrací doby o tři branky, Sirius přesto nesložil zbraně a dotáhl zápas k remíze 6:6.

V samostatných nájezdech pak bylo úspěšné hned kvarteto jeho střelců, zatímco soupeř skóroval pouze třikrát. V poslední sérii rozhodl o postupu svého celku do nedělního finále Erik Svensson.