Federer se tajně oženil. Přiznal, že mu ukáply slzy

Sport Sport, Red Spo
15. 4. 2009 10:20
Roger Federer si vzal Mirku Vavrinecovou

Monte Carlo - Roger Federer, aktuálně druhý nejlepší tenista na světě, má za sebou tajnou svatbu. O víkendu si oficiálně vzal svou dlouholetou přítelkyní Mirku Vavrinecovou a na turnaji v Monte Carlu přiznal, že chtěl obřad v soukromí.

Téměř nikdo o sobotní svatbě, která se konala v rodné Basileji, nevěděl.

Populární sedmadvacetiletý hráč navíc na obřad pozval jen několik nejbližších přátel, a tak se veřejnost musela spokojit jen se zprávou, že už není svobodný. Federer to nejdříve oznámil na svých oficiálních stránkách.

O celé slavnosti promluvil poprvé až na turnaji Masters v Monte Carlu, kde jej dnes čeká souboj s Andreasem Seppim.

Čtěte také: Federer nestačil na Djokoviče a v Miami dohrál

"Pokud se chcete oženit v soukromí, musíte do Švýcarska. Nikdo se o to nestará, naopak lidé vám chtějí dopřát klid. Proto jsem šťastný, že jsem ze Švýcarska, a také proto tuto zemi miluji," vysvětlil tenista.

K obřadu uvedl, že mu přinesl emotivní zážitky. "Bylo to pěkné a ukáply mi slzy," vzkázal v úterý novinářům. "Krásný den, perfektní počasí a nebe bez mráčku," poznamenal.

S Vavrinecovou, rodačkou ze Slovenska, se poznal na olympiádě v Sydney. Psal se rok 2000, od té doby uběhlo skoro již devět let. A po dlouhé známosti čeká tento pár dítě, což oznámil Federer před měsícem.

"Splnil se nám sen," řekl. A nyní dodal, že ještě nemají jméno pro potomka: "Zatím není nic rozhodnuto."

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Klaebo nebude kvůli koronavirové situaci do konce roku závodit

Aktuální lídr Světového poháru běžců na lyžích Johannes Klaebo odřekl kvůli obavám z koronaviru účast na dalších dílech seriálu v Davosu a Drážďanech. Čtyřiadvacetiletý norský reprezentant nebude podle informací rádia NRK závodit až do konce roku, protože nepovažuje za rozumné v současné situaci tolik cestovat.

Stejný postoj zaujal i jeho reprezentační kolega Emil Iversen. Šéftrenér Espen Bjervig nevyloučil, že minimálně závody v Davosu vynechá celý norský tým.

"Jsem toho názoru, že lyžování a závodění jsou ve srovnání se současnou pandemií vcelku nedůležité," řekl trojnásobný olympijský vítěz Klaebo, který při úvodní zastávce SP ve finské Ruce vyhrál dva ze tří závodů a ujal se vedení v průběžném pořadí seriálu. "V této době považuju mezinárodní cestování za chybu. Přináší to kontakt příliš velkého počtu lidí. Vyžaduje to použití letadel, autobusů, letišť a mnoho dalšího. Nebudu se tomu vystavovat," řekl Klaebo.

Nejdříve se do programu Světového poháru zapojí 1. ledna, kdy odstartuje Tour de Ski. Iversen, jenž se vedle nákazy obává i nucené preventivní karantény kvůli případnému výskytu koronaviru v týmu, hodlá vynechat i prestižní miniseriál.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Německý soud poslal do vězení českého pašeráka drog

Zemský soud v Kolíně nad Rýnem dnes uložil 55letému Čechovi trest vězení 4,5 roku kvůli nedovolenému dovozu omamných prostředků a napomáhání k obchodu s omamnými prostředky. Informoval o tom německý server Rundschau-online. Drogový kurýr byl zadržen loni v srpnu při namátkové kontrole. Celníci v automobilu našli zhruba kilogram kokainu a 25 tisíc eur (přes 656.000 korun) v hotovosti.

Čech, který byl zadržen na cestě z Belgie do vlasti, u soudu řekl, že drogy vyzvedl pro svého dobrého známého. Za "kurýrní jízdu" prý dostal odměnu 4000 eur.

Pro vyučeného automechanika a otce od rodiny jízda skončila na dálničním odpočívadle Frechen-Süd. Před celníky, kteří ho zastavili, byl viditelně nervózní a třesoucíma se rukama jim podal řidičský průkaz.

Muž nejdříve tvrdil, že u sebe nemá ani drogy, ani větší množství peněz. Celníci však automobil s českou poznávací značkou prohledali a našli drogy v černém plastovém vaku.

Muž byl už dříve kvůli prodeji drog trestán i v Česku. Odseděl si 20 měsíců ve vyšetřovací vazbě a v roce 2018 byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu. Nejméně polovinu trestu, který mu byl dnes uložen, si musí odpykat v Německu. Poté je podle soudce "dobře možné", že bude vyhoštěn.

Další zprávy